اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا غلامحسین خواجه روز چهارشنبه در حاشیه آیین آغاز ساخت ساختمان دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی دانشگاه شهید چمران باحضور قائم مقام وزیر علوم بیان کرد:از پارسال در راستای افزایش سرانه فضای آموزشی رشته های علوم انسانی توسعه دانشکده علوم تربیتی آغاز شد و اکنون حدود 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با افتتاح آن 2هزار مترمربع به سرانه آموزشی این دانشگاه افزوده می شود.
وی با بیان اینکه هم اکنون سرانه آموزشی رشته های علوم انسانی در دانشگاه شهید چمران 4.7 متر مربع است ادامه داد: در آغاز پنجمین دهه از انقلاب اسلامی کلنگ ساخت دانشگاه اقتصاد و علوم اجتماعی بر زمین زده شد.
وی زمان ساخت این پروژه را 18ماه بیان کرد و گفت: ساخت این دانشکده 48 میلیارد ریال هزینه در بردارد که 18 میلیارد ریال آن نقدی و بقیه به صورت اوراق خزانه است.
خواجه توضیح داد: این پروژه با پنج هزار و 300 متر زیربنا در سه طبقه ساخته می شود؛ طبق برآوردها تکمیل این پروژه به 17 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که امیدواریم با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی این مبلغ تامین شود.
هم اکنون، دانشگاه شهید چمران دارای 13 دانشکده با 53 گروه آموزشی شامل 22 گروه علوم انسانی، هفت گروه علوم پایه، هفت گروه فنی و مهندسی، 13گروه علوم کشاورزی و دامپزشکی و 2گروه هنر است.
این گروه ها در مجموع شامل سه رشته در مقطع کاردانی، 56 رشته در مقطع کارشناسی، 107 رشته در مقطع کارشناسی ارشد، 59 رشته در مقطع دکتری تخصصی و یک رشته در مقطع دکتری حرفه ای است.
همچنین بیش از 16 هزار دانشجو از مقطع کاردانی تا دکتری تخصصی در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند که از این تعداد چهار نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی هستند.
9887/ 6037
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.