اخبار مرتبط

امیرمسعود فاطمیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به گسترش حوزه ثبتی شهرستان گتوند با رفع اختلافات محدوده ثبتی افزود: عدم الحاق اراضی و املاک بخش هایی از حوزه جغرافیایی و سیاسی شهرستان گتوند همچون شهرک پنجم، کیارس، پل پرزین و قسمت هایی از بخش عقیلی در سال های قبل و استقرار آنها در محدوده ثبتی شهرستان های شوشتر و مسجد سلیمان مشکلات فراوانی برای خدمت رسانی به مردم ایجاد کرده و مانع بزرگی برای صدور اسناد مالکیت املاک روستاهای این مناطق بود.
وی اظهار داشت: بیش از یک سال پیش، جلسات متعددی پیرامون نحوه انتزاع اراضی مزبور از 2 شهرستان همجوار برگزار و با همکاری دفتر فنی فرمانداری و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گتوند و کارشناسان و نقشه برداران این اداره، محدوده اراضی مورد تقاضا ترسیم شد.
رئیس اداره ثبت املاک و اسناد گتوند افزود: پلاک های ثبتی در محدوده سیاسی جغرافیایی مصوب وزارت کشور جانمایی و مناطق مسکونی مشخص و پس از نوشتن گزارش های مورد نیاز به مراجع ذیصلاح منعکس شدند.
وی با بیان اینکه الحاق و انتزاع از تشریفات زمان بر و پیچیده ثبتی و عملیات مذکور مستلزم انجام فرآیندی با دخالت دستگاه های مختلف است، گفت: پس از یکسال پیگیری و همکاری اداره کاداستر اداره کل ثبت اسناد و املاک استان خوزستان و مجوز صادره از سوی سازمان ثبت کشور، آبان ماه امسال نزدیک به 510 هکتار از اراضی پلاک 15 بخش پنج شوشتر موسوم به شهرک پنجم در بخش مرکزی گتوند از شوشتر منتزع شدند.
وی افزود: در روزهای گذشته پس از برگزاری جلسه نهایی در اداره ثبت مسجد سلیمان، بالغ بر هفت هزار هکتار از اراضی ملی و مستثنیات پلاک های 108، 109 و 110 بخش یک مسجد سلیمان معروف به کیارس در بخش مرکزی و پلاک های 35 و 36 از بخش عقیلی گتوند از حوزه ثبتی مسجد سلیمان منتزع و به حوزه ثبتی گتوند الحاق شدند.
فاطمیان الحاق موصوف و دریافت سوابق ثبتی پلاک های مزبور را گامی مهم در جهت رفع اختلافات در محدوده های اراضی و املاک شهرستان گتوند دانست و گفت: اکنون با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان، امکان اجرای الحاق موادی به قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن در شهرک پنجم و تمامی روستاهای کیارس در بخش مرکزی وجود دارد که با انجام این مهم ضمن رفع آشفتگی مالکیت در آن مناطق، امکان صدور سند مالکیت برای املاک روستایی میسر خواهد بود.
وی در پایان از حمایت و مکاتبات متعدد رئیس دادگستری گتوند، پیگیری مجدانه و دستورات مدیریت و کارشناسان اداره کل ثبت اسناد و املاک استان خوزستان، همکاری فرمانداری به ویژه کارشناسان دفتر فنی، رئیس و کارشناسان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گتوند و همدلی و همکاری رئیس اداره ثبت اسناد و املاک مسجد سلیمان تشکر و قدردانی کرد.
شهرستان گتوند در شمال استان خوزستان واقع شده است.
7467/3022
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.