اخبار مرتبط

موسی ممبینی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این نمایشگاه تا 22 بهمن در محل سرسرای نمایشگاهی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رامهرمز میزبان علاقمندان به کتاب و کتابخوانی است.
وی با اشاره به تخفیف 20 تا 40 درصدی این نمایشگاه گفت:این تعداد کتاب در سه هزار عنوان با موضوعات مختلف تاریخی، ادبیات، مذهبی، رمان، پزشکی، روانشناسی و ... عرضه شده است.

** اجرای 93 طرح کتابخوانی در روستاهای رامهرمز
فرماندار رامهرمز از ارسال طرح پیشنهادی و اجرا شده در31 روستای این شهرستان مربوط به ترویج کتاب و کتابخوانی برای حضور در پنجمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب خبر داد و افزود: در روستاهای باصدی، مربچه، دوکوهک، بن رشید، تل برمی، سرطا، کم توله، بنه نوشاد، پاگچی، زبید عریض، عریض مریح، تغلی آل عباد، غویله ناقد، بنه کریم، چم لیشان، بنه سوخته، جوبجی، عین کره، برد خیمه، بابل، مالکاید، زویدی مقامص، جعفر صادق، باصدی علیا، پلیم، زویدی رمضان، کهله یک، شاه ابوالقاسم، سلطان آباد، کبوتری و دیدونی تعداد ٩٣ طرح کتابخوانی اجرا شده است.
بر اساس این گزارش، روستای باصدی حاج بارون و روستای مربچه از توابع شهرستان رامهرمز به ترتیب به عنوان روستای دوستدار کتاب و شایسته تقدیر شناخته شدند.
پنجمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب اسفند امسال در تهران برگزار می شود.
9931/ 6037
***
نخستین مرکز تخصصی مشاوره ازدواج رامهرمز به بهره برداری رسید
فرماندار رامهرمز گفت: نخستین مرکز تخصصی مشاوره ازدواج با عنوان' سینوهه' این شهرستان همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، فعالیت خود را آغاز کرد.
موسی ممبینی افزود:مشاوره پیش از ازدواج ، کنترل و پیشگیری از طلاق ، مسایل زناشویی و درمان اختلال های بالینی مانند افسردگی ، اضطراب ، افسردگی و آموزش مهارت زندگی از مهم ترین فعالیت های این مرکز است.
وی گفت: این مرکز خدمات مشاوره ای پس از ازدواج، طلاق ، تست شخصیت، هوش و ... ارایه می کند؛ این مرکز زیرنظر بهزیستی فعالیت می کند.
9931 / 6037
***
معابر سه روستای ایذه بهسازی و آسفالت شد
فرماندار ایذه گفت: 32 هزار متر مربع سطح معابر اصلی و فرعی روستاهای کلدوزخ 1و2 و چلکی شالو بهسازی و آسفالت شد.
مصطفی سمالی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 6هزار متر مربع از این عملیات در چلکی شالو، 12هزارمتر مربع مربع در روستای کلدوزخ یک و 13 هزارمتر مربع دیگر در روستای کلدوزخ 2 صورت گرفت.
وی گفت:در این بهسازی و آسفالت بیش از 200 کوچه و خیابان در این سه روستا با اعتبار هشت میلیارد ریال به صورت مشارکتی به همراه قیر یارانه ای از محل اعتبارات استانی تعاونی دهیاری ها انجام شد.
فرماندار ایذه بیان کرد: در این مدت در سه روستا بیش از هفت هزار و 100متر جدول و جوی کاری با اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون ریال از محل دهیاری ها در معابر اصلی و فرعی انجام شد.
سمالی با اشاره به احداث 45 پل 8، 7، 6 متری در روستاهای کلدوزخ1و2 گفت: هزینه احداث این پل ها از محل اعتبارات تعاونی دهیاری ها تامین شده است.احداث این پل ها نقش موثری در تسهیل تردد روستاییان منطقه دارد.
فرماندار ایذه ادامه داد: سه کانال هدایت آب های سطحی فصلی در 2 روستای کلدوزخ1 و چلکی شالو نیز بهره برداری شد.
روستاهای چلکی شالو و کلدوزخ 1و 2 در جوار شهر ایذه قرار دارند.
7161 / 6037
***
جشنواره غذایی با طعم مهربانی در شوشتر برگزار شد
به مناسبت دهه مبارک فجر و در راستای حمایت از کودکان سرطانی جشنواره غذایی با طعم مهربانی در پارک بعثت شهرستان شوشتر برگزار شد.
مسئول کمیته امور بانوان فرمانداری شوشتر در حاشیه برگزاری این همایش به خبرنگار ایرنا گفت: این جشنواره به همت بانوان شهرستان شوشتر در 80غرفه برگزار شده است.
آرزو قاسمی افزود:این جشنواره فرصتی شد تا بانوان دست پخت ها و تولیدات خانگی خود را به نمایش بگذارند و درآمد آن را برای کمک به کودکان سرطانی و یتیمان هزینه کنند.
وی ادامه داد:این جشنواره برای چهارمین سال متوالی برگزار می شود و مورد استقبال بانوان قرار گرفته است.
مسئول کمیته امور بانوان فرمانداری شهرستان شوشتر ادامه داد:در سال های آینده در نظر داریم این برنامه را در تمام نقاط شهری و روستایی شهرستان برگزار کنیم چرا که علاوه بر نیت خیر خواهانه باعث ایجاد نشاط و شادی بین بانوان می شود.
7159 / 6037
***
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.