اخبار مرتبط

اسماعیل زمانی دوشنبه شب در شورای اداری مشترک شهرهای آبادان و خرمشهر در سالن آمفی تئاتر سازمان منطقه آزاد اروند گفت: در این مدت 400 میلیون دلار گردش مالی محقق شده است.
وی همکاری دستگاههای ذیربط برای آسان سازی ورود گردشگران عراقی را خواستار شد و گفت: 90 درصد کالاهایی که توسط گردشگران خارجی خریداری می شد تولید داخل بود.
زمانی با بیان اینکه صنعت گردشگری زودبازده است، گفت: ورود گردشگران عراق بعد از مراسم اربعین حسینی امسال محدود شده ولی در صدد رونق دادن مجدد ورود این گردشگران هستیم.
زمانی ایجاد درآمد پایدار را یکی از راههای رفع مشکلات اقتصادی بیان کرد و گفت: به دنبال این هستیم با توجه به کشف میدان نفتی در جزیره مینو موقعیت ایجاد درآمد پایدارکلان برای مردم منطقه فراهم کنیم.
وی گفت: بخشی نگری از ضعف هایی است که مدیران دولتی را از راهبردهای کلان ملی غافل می کند.
یکی از نمایندگان مردم آبادان در مجلس نیز در این نشست گفت: با بیان اینکه سازمان منطقه آزاد اروند در بخش بهداشت و درمان، آموزش خدمات ارزنده ای به مردم شهرهای آبادان و خرمشهر داشته است، گفت: علاوه بر این در بخش گردشگری و ورود گردشگران عراقی بدون روادید 15 هزار فرصت شغلی در شهرهای آبادان و خرمشهر ایجاد کرد و امیدواریم ورود گردشگران به زودی از سرگرفته شود.
عامر کعبی افزود: با توجه به تحریم ها ، مناطق آزاد با ارتباط با کشورهای همسایه می توانند در کم کردن فشار مشکلات اقتصادی تحمیل شده موثر باشند ،امید ما به سازمان منطقه آزاد اروند هم برای بهبود اوضاع اقتصادی بسیار زیاد است.
وی گفت: ارز 2 نرخی ، در بازار ایجاد رانت قابل ملاحظه ای می کند ، برای کالاهای اساسی کشور سالانه بیش از 14 میلیارد دلار با ارز 42هزار ریال تامین می شود اگر ارز مستقیما به مردم پرداخت شود مطمئنا قیمت این کالاها کمتر خواهد شد اما متاسفانه حلقه های توزیع وزارت صنعت، معدن و تجاری و وزارت رفاه با مشکلات عدیده ای مواجه است.
امام جمعه آبادان در این نشست انقلاب اسلامی را آرمان الهی برای مدیریت بشری خواند و گفت: در چند سال گذشته مردم در صحنه های سیاسی نقش اساسی بازی کرده اند ولی دشمن به دنبال این است که مردم را از انقلاب ناامید کند.
حجت الاسلام علی ابراهیم پور گفت: دشمن به گونه ای مشکلات اقتصادی را برجسته می کند که بتواند این ظرفیت عظیم مردمی را نسبت به نظام ناامید کند.
وی با بیان اینکه دولت برای رفع مسایل و مشکلات مردم تلاش کند ، گفت: با توجه به ظرفیت های موجود و بیکاری ، برای ایجاد اشتغال در سازمان منطقه آزاد اروند ، نیروهای بومی شهرهای آبادان و خرمشهر به کارگیری شوند.
معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان با گرامیداشت دهه فجر گفت: علاوه بر تحولات داخلی و خارجی در ایران اسلامی احیای اصل امامت در قالب ولایت فقیه، فعال شدن حوزه و دانشگاه و درخشش ایران در صحنه های بین المللی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
وی مهمترین اهداف محقق شده انقلاب اسلامی را تبدیل ایران به قدرت بین المللی عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ایران یک کشور مستقل و دارای توانمندی های علمی در حوزه نانو و دانش هسته ای است.
معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر در این نشست گفت: امروز ایران اسلامی در ردیف کشورهای اول تا ششم است و دارای دستاوردهای عظیم در عرصه های نانو، انرژی هسته ای، سلول های بنیادی، علوم و فنون است و پیشرفت های قابل توجهی دراین حوزه ها دارد.
کوروش مودت گفت: امسال چهل سالگی انقلاب اسلامی با سال های گذشته متفاوت است و دشمن به زعم خود برای براندازی همه تلاش خود را به کار گرفته ولی با هوشیاری مردم نتوانست کاری از پیش ببرد.
وی در ادامه گفت: ازهمه احاد جامعه اعم از دانشجویان، کسبه، بازاریان، شیوخ و عشایر، سمن ها انتظار داریم که امسال با حضور پرشور خود ، راهپیمایی 22 بهمن را نسبت به سال های گذشته با شکوهتر برگزار کنند تا دشمن پاسخ مناسب خود را بگیرد.
در این نشست مقرر شد که یک کارگروه ویژه برای رفع مشکلات شهرهای آبادان و خرمشهر تشکیل شود.
7100/6002
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.