اخبار مرتبط

نوراله اسعدی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران از مهمترین فعالیت های بندر خرمشهر را فعالیت کانتینری بیان کرد و افزود: بندر خرمشهر با ظرفیت تخلیه و بارگیری 10 میلیون تن در سال، پس از بندر شهیدرجایی و بندر بوشهر به عنوان سومین بندر کانتینری کشور شناخته شده و با ورود کشتی های فیدری می توان تخلیه و بارگیری کانتینری را در آن انجام داد.
وی وسعت سایت کانتینری بندر خرمشهر را 15 هکتار بیان کرد و گفت:سازمان بنادر و دریانوردی به منظور حمایت از بخش خصوصی به تازگی تعرفه بندری را کاهش داده و با این کار حوزه سرمایه گذاری بخش خصوصی را برای سرمایه گذاران آسان کرده است.
اسعدی افزود:پایانه مسافر دریایی و بین المللی خرمشهر به وسعت 6 هزار مترمربع و با ظرفیت روزانه 2 هزار مسافر برای مقاصد کشورهای حوزه خلیج فارس در این بندر فعالیت دارد و هم اینک در طول هفته 2 سرویس رفت و برگشت خط کویت – خرمشهر برقرار است.
وی راه اندازی مجدد خط مسافری خرمشهر – بصره را از برنامه های آتی این بندر بیان کرد و گفت: ترددمسافر در 10 ماه گذشته نسبت به مدت مشابه پارسال در این مسیر 75 درصد نشان می دهد.
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر در ادامه 760 میلیارد ریال پروژه های قابل بهره برداری در دهه مبارک فجر را یادآور شد و افزود:2 هزار و 150میلیارد ریال پروژه نیزدرسال 98 پیش بینی شده است.
اسعدی گفت: عملیات اجرایی هشت پست اسکله ویژه گردشگری در حوزه رودخانه کارون و جزیره مینو با اعتبار 60 میلیارد ریال بزودی آغاز می شود.
وی در ادامه بیان کرد:در 10 ماه گذشته یک میلیون و 700 هزار تن کالا در بندر خرمشهر تخلیه و بارگیری شد که نسبت به مدت مشابه پارسال 16 درصد رشد نشان می دهد.
بندر خرمشهر با 230 هکتار یکی از بنادر کانتینری کشور در خلیج فارس بوده و به دلیل همجواری با کشور عراق، یک منطقه استراتژیک از نظر تجاری و سیاسی است که با قرار گرفتن در محدوده منطقه آزاد تجاری اروند و نزدیکی به پالایشگاه آبادان و دیگر صنایع خوزستان فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری در آن فراهم است.
توسعه پایانه بندر خرمشهر و ساخت یک پایانه استاندارد در زمینی به وسعت30 هکتار در دستور کار قرار دارد.
7100/ 6037
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.