اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی عصر پنجشنبه در جریان بازدید از کارخانه فولاد روهینا جنوب دزفول افزود: فاز نخست این کارخانه سال گذشته با حضور معاون اول رئیس جمهوری مورد بهره برداری قرار گرفت.
وی اظهار داشت: حدود 30 میلیون یورو و یکهزار و 200 میلیارد ریال برای اجرای فاز نخست این کارخانه هزینه شد که اشتغال قابل توجهی نیز ایجاد کرد.
استاندار خوزستان افزود: فاز دوم این کارخانه نیز با تلاش سرمایه گذاران و هزینه 115 میلیون یورو و حدود سه هزار و 300 میلیارد ریال در حال انجام است که اکنون 89 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی با بیان اینکه این کارخانه تولید شمش و میلیگرد را با هم انجام می دهد، گفت: ظرفیت تولید میلگرد کارخانه با تکمیل فاز دوم از 450 هزار تن به 900 هزار تن افزایش پیدا می کند و با توجه به تولید 450 هزار تن شمش ظرفیت کلی کارخانه به یک میلیون و 350 هزار تن خواهد رسید.
شریعتی افزود: مدیران کارخانه در حال پیگیری برای تولید کلاف هستند که برای به نتیجه رسیدن این تولید، حمایت های لازم صورت می گیرد.
وی اظهار داشت: کارخانه فولاد روهینا جنوب با تکنولوژی بی نظیر و مصرف انرژی و آب کم از کارخانه های خوب کشور است.
استاندار خوزستان با بیان اینکه روند تکمیل فاز دوم کارخانه خوب بوده است، افزود: با بهره برداری از فاز دوم کارخانه، کمک خوبی به تولید و صادرات غیر نفتی کشور صورت می گیرد.
وی گفت: امیدواریم در سفر سال آینده رئیس جمهوری به استان خوزستان برای بهره برداری از چند طرح بزرگ و ملی این طرح نیز به بهره برداری برسد.
گام نخست مجتمع فولاد روهینا جنوب ( کارخانه فولاد دزفول ) سال گذشته با ظرفیت تولید حدود 500 هزار تن میلگرد در سال بهره برداری شد.
3022
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.