اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا اسماعیل نجار چهارشنبه شب در نشست ستاد مدیریت بحران استان خوزستان که در استانداری برگزار شد، اظهارداشت: تغییر اقیلم موضوعی است که انکار ناپذیر است و این موضوع ناشی از نوع بارش ها، تبدیل برف به باران و گرد و غبار هاست.
وی ادامه داد: در این دوره تا کنون تلفات جانی نداشته ایم اما باید توجه داشت که بیشترین جایی که تلفات و خسارت های مالی بالایی را رقم می زند ساخت و ساز در حریم رودخانه هاست.
این مقام مسئول در وزارت کشور با تاکید بر حفظ و حراست از حریم رودخانه ها، بیان داشت: لایروبی رودخانه ها باید به جد پیگیری شود تا از بروز مشکلاتی مانند سیلاب اخیر پیشگیری شود.
نجار یادآور شد: نیاز است تا سیل بندها به صورت مستمر مورد پایش قرار گیرند و در همین رابطه باید یادآور شد که از 147 هزار کیلومتر رودخانه بزرگ در کشور حدود 10 هزار کیلومتر آن ساماندهی شده است.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به موضوع خسارت های سیلاب اخیر در استان اشاره کرد گفت: برآوردها باید به صورت دقیق انجام شود.
وی همچنین یادآرو شد: سال 1395 این استان با موضوع سیل درگیر بود ولی امسال نیز با توجه به دبی بیشتر رودخانه ها خساراتی متحمل شده است.

*هشت هزار میلیارد ریال خسارت سیلاب امسال به خوزستان
مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان خسارت سیلاب امسال به خوزستان را هشت هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این درحالی است که سال 1395 خسارت های به وجود آمده 9 هزار میلیارد ریال بوده است.
کیامرث حاجی زاده خاطرنشان کرد: از سیل قبلی استان دو سال گذشته است اما تا کنون منابع آن برای پرداخت خسارت ها اختصاص نیافته است.
وی تاکید کرد: اگر هشدارهای مدیریت بحران نبود از ابتدای فصل بارندگی ها در استان تا کنون حجم خسارت های وارده سیلاب اخیر نسبت به گذشته سه برابر می شد.
به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی پس از اخذ گزارش وضعیت جاری شدن سیل و آب گرفتگی در برخی از استان های جنوبی و غربی کشور ضمن دستور به وزیر کشور برای بسیج امکانات در استان های سیل زده، محمود واعظی را به نمایندگی از سوی خود ، عازم مناطق سیل زده کرد.
گزارش ایرنا حاکیست کار امداد و نجات در مناطق سیل زده هویزه، دشت آزادگان، شوش، شوشتر و دزفول ادامه دارد.
شهر رفیع از توابع شهرستان هویزه در غرب خوزستان با شکسته شده سیل بند آن در روز دوشنبه نسبت به دیگر مناطق سیلابی خوزستان بحرانی تر دارد که با تلاش ماموران امدادی و مردم و نیز کمک سپاه و ارتش، تا حدودی این سیل بند ترمیم شده است.
9931/6064
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.