اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا هدایت اله خادمی عصر شنبه در نشست شورای اداری خوزستان با اشاره به اینکه در کشور ایران بدون آمایش سرزمینی انتقال آب انجام می شود افزود: انتقال آب منجر به مهاجرت مردم از خوزستان به استان هایی نظیر اصفهان می شود که در نهایت هر 2 استان خوزستان و اصفهان متضرر می شوند.
وی با انتقاد از عملکرد شورای آب و حضور به گفته وی افرادی خاص در این شورا ادامه داد:از یکسو پنج سد بر روی رودخانه کارون احداث و از طرف دیگر آب این رودخانه منتقل می شود؛ این حجم از انتقال آب سبب شد میزان تولید برق خوزستان از 9 هزار مگاوات به 2 هزار مگاوات کاهش پیدا کند.
به گفته خادمی طرح انتقال آب بهشت آباد با پیگیری صورت گرفته متوقف شد اما پس از آن طرح های انتقال آب دیگر همچون خرسان اجرا شد.
وی با اننقاد از کمبود آب شرب در شهرستان هایی نظیر باغملک و ایذه گفت: در این شهرستان ها روزی 15ساعت آب قطع می شود؛ مسئولان نباید با برخی تصمیمات نادرست سبب بروز اختلاف میان مردم شوند.
نماینده مردم ایذه و باغملک در ادامه بیان کرد: میانگین مصرف آب در کشور180 لیتر و در اصفهان 220 لیتر است؛ میانگین فضای سبز در ایران 12 تا 14متر و در استان اصفهان بیش از 35 مترمکعب است.
وی خواستار نگاه ملی مسئولان به مساله آب شد و ادامه داد: در دهه 60 شمسی نگاه تمام مسئولان کشوری بود اما اکنون نگاه ها بخشی است و بودجه به سمت استان هایی سرازیر است که نمایندگانی در کابینه دولت داشته باشند.
9887/ 6037
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.