اخبار مرتبط

عدنان غزی شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طغیان رودخانه دز موجب محاصره حدود 15 روستای پایین دست رودخانه بویژه آهو دشت در بخش شاوور شده است.
وی اظهار داشت: چند روستا بویژه آل حمدان و کاظم حیدر نیز در بخش مرکزی شوش در محاصره سیلاب قرار گرفته اند که کار تخلیه احشام و دیگر موارد ضروری این روستاها و کمک رسانی به آنان با بسیج تمام امکانات شهرستان آغاز شده و در حال انجام است.
فرماندار شوش افزود: تجهیزات خودرویی این شهرستان برای جابجایی اهالی روستاهایی که در محاصره سیلاب قرار گرفته اند وارد عمل شده و تمام دستگاه های اجرایی و خدماتی نیز با تمام ظرفیت در حال کمک رسانی هستند.
وی گفت: گزارشی از تلفات احتمالی ناشی از سیلاب رودخانه دز تاکنون ارائه نشده اما خسارت وارده به مزارع کشاورزی و روستاهای بخش شاوور بسیار سنگین است.
غزی از اهالی روستاها و عشایر خواست احشام و کودکان خود را از رودخانه دور کنند و افزود: حدود 40 دستگاه لودر و کمپرسی در منطقه مستقر شده است.
به گزارش ایرنا با توجه به شدت بارش ها و پیش بینی بارش مجدد باران در روزهای آینده رهاسازی آب به میزان یکهزار و 300 مترمکعب بر ثانیه به منظور جلوگیری از سرریز شدن سد آغاز شده است.
7280/3022
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.