اخبار مرتبط

احمد زارعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان خسارت وارد شده به مزارع گندم و کلزای شهرستان دزفول به دلیل افزایش دبی رودخانه دز 6 میلیارد و 435 میلیون ریال است.
وی اظهار داشت: این افزایش دبی به برخی از زیرساخت ها و ابنیه کشاورزی شامل زهکش ها، انهار سنتی و کانال های بتنی نیز خسارت وارد کرده که اعلام دقیق میزان خسارت ها بعد از فروکش کردن آب امکان پذیر است.

** سرمازدگی به مزارع کشاورزی دزفول خسارت زد
مدیر جهاد کشاورزی دزفول همچنین با اشاره به کاهش دمای هوای این شهرستان در روزهای اخیر گفت: کاهش دما و موج سرما باعث وارد آمدن خسارت به مزارع مختلف، باغ ها و گلخانه های شهرستان دزفول شد که بیشتر این خسارت ها مربوط به خشکیدگی سرشاخه های باغ ها، توقف رشد و ایجاد برگ سوختگی می باشند.
وی از کشاورزان خواست برای مبارزه با سرمازدگی اقدامات لازم را با ایجاد پوشش مناسب گلخانه ای، ایجاد وسایل گرمایشی در سطح گلخانه ها و آبیاری شبانه مزارع انجام دهند و از نظرات کارشناسان و مراکز تحقیقاتی در این خصوص بهره مند شوند.
به گزارش ایرنا سالانه افزون بر 2 میلیون تن انواع محصول زراعی و باغی در سطح حدود 90 هزار هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان دزفول تولید می شود.
7278/3022
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.