اخبار مرتبط

فرماندار بندرماهشهر یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تخلیه و بارگیری سالانه 45 میلیون تن کالا و بار در بندرامام خمینی را یک ظرفیت اقتصادی حائز اهمیت در کشور دانست و گفت: در این نشست با حضور بابک دین پرست کاهش مدت زمان حمل و نگهداری بار در اسکله ها همچنین روند تخلیه و بارگیری در راستای رونق اقتصادی در بندر امام خمینی مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت.
محسن بیرانوند اظهار داشت: برنامه ریزی برای سهولت پهلوگیری شناورها همچنین کاهش زمان تخلیه بار به منظور افزایش ظرفیت بندری از دیگر مواردی است که ارزیابی شد.
وی با بیان اینکه در فرایند تخلیه تلاش می شود، از بدو ورود کشتی به آب های ایران تا زمان تخلیه بار و سپس حمل بار در بندر امام خمینی زمان کوتاهی طی شود افزود:
ارائه راه کارهایی برای حمل بار و جاری سازی آن و جلوگیری از انبار کردن طولانی مدت محموله ها، از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بود که مورد بررسی قرار گرفت.
فرماندار بندر ماهشهر در ادامه با تاکید بر توسعه ریلی برای پیشبرد بهتر امور تخلیه و بارگیری در بندر امام خمینی خاطر نشان کرد: مقدمات خوبی برای احداث کریدور ایران و عراق انجام شده است که بدون شک تامین این زیرساخت تاثیر قابل توجهی بر توسعه و تسهیل حمل بار در این بندر خواهد داشت.
به گزارش ایرنا برگزاری نشست با حضور مدیر کل گمرک و سازمان بنادر و دریانوردی خوزستان، مدیر کل امور اقتصادی استانداری همچنین بازید از اسکله های بندر و دریانوردی امام خمینی (ره) از برنامه های امروز معاون وزیر کشور در بندرامام خمینی (ره) بود.
خردادماه سال 96 با حضور وزیر راه و شهرسازی، پروژه تعمیرات اساسی و نوسازی خطوط ریلی داخلی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) به طول 13 کیلومتر در دو محور B و سیلو آغاز شد، پس از اجرای کامل این پروژه که با اعتبار اولیه ای بالغ بر 288 میلیارد ریال آغاز شده، 40 دستگاه سوزن تعویض شده و ارتفاع ریل ها نسبت به وضعیت پیشین تغییر محسوسی خواهد کرد.
بندر امام خمینی (ره) بزرگترین بندر کشوراز نظر توان ذخیره سازی انواع کالاها از قبیل محصولات فله خشک و مایع است که با برخورداری از 38 پست اسکله به طول 7 کیلومتر نزدیک ترین بندر جنوبی به مراکز صنعتی و جمعیتی کشور، کوتاهترین و مطمئن ترین پل ارتباطی با کشورهای عراق ، ترکیه ، حوزه قفقاز و اروپای شرقی، بهره مند از پتانسیل های مناسب پسکرانه ای جاده ای ، ریلی و هوایی از مهم ترین ویژگی های این بندر است.
9858/6068
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.