اخبار مرتبط

محمد حری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: روند افزایش سطح باغات نرگس بهبهان ادامه دارد که در صورت رفع برخی موانع و مشکلات روند افزایش سطح باغات نرگس بهبهان سرعت بیشتری می گیرد.
وی گفت: هم اکنون 400 هکتارسطح زیرکشت گل نرگس در بهبهان وجود دارد و پیش بینی شده است امسال بالغ بر 50 میلیون شاخه گل نرگس برداشت شود.
فرماندار بهبهان ادامه داد: طبق رسم هر ساله نرگس کاران این شهرستان در آیینی سنتی گل نرگس به آستان مقدس علی ابن موسی الرضا (ع) اهدا می کنند که امسال نیز با حضور 6 نفر از خادمان حرم امام رضا (ع) هشت هزار شاخه گل را اهدا کردند.
حری با اشاره به اینکه جشنواره گل نرگس همزمان با آغاز برداشت این گل در بهبهان شروع به کار می کند ادامه داد: جشنواره گل نرگس از تاریخ 19 تا 28 ماه ادامه دارد و برنامه های متنوعی در این جشنواره برای مردم و گردشگران برگزار می شود.
وی گفت: از جمله برنامه های این جشنواره نواختن زنگ گل نرگس در مدارس این شهرستان، برگزاری ویژه برنامه روز نشاط و آرامش در محل نرگس زار، برگزاری بازی های بومی و محلی، اختتامیه سومین جشنواره نمایش های آیینی سنتی نرگس ارغوان و فعالیت کارنوال شادی تئاتر و برخی برنامه های دیگر با محوریت پرداختن به موضوع گل نرگس در این شهرستان است که در حال برگزاری است.
قدمت گل نرگس بهبهان به دوران پیش از میلاد مسیح بازمی‎گردد و این گل در جشنواره گل هلند در سال 1992 میلادی رتبه نخست را به خود اختصاص داد.
دشت‎های بهبهان، خاستگاه گل نرگس در خوزستان و کشور است و در نیمه دوم سال کار کشت پیاز و برداشت این گل صورت می‎گیرد.
شهرستان بهبهان در جنوب شرق خوزستان واقع است.
7158/ 6037
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.