اخبار مرتبط

غلامرضا شریعتی شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه کار مطالعاتی این سند به مراحل پایانی رسیده است، گفت: برای تهیه و تدوین این سند فعالیت های علمی و پژوهشی گسترده ای صورت گرفته و بر اساس وعده مشاور طرح، این سند که تا قبل از آغاز سال جدید به تصویب می رسد.
وی ادامه داد: این سند چشم انداز استان برای 20 سال آینده را در حوزه شیلات ترسیم می کند.
نماینده عالی دولت در استان با اشاره به تشکیل ستاد توسعه شیلات با حضور مدیران ارشد و قائم مقام سازمان شیلات کشور ، عنوان کرد: طی این سال ها فصل هایی از این سند تکمیل شده و در اختیار این ستاد قرار گرفت که بخش هایی از آن اجرایی شد.
شریعتی گفت: خوزستان مستعدترین منطقه برای پرورش ماهیان خاویاری است لذا هفته گذشته در ستاد شیلات استان ، از سازمان آب و برق استان خواسته شد آب مورد نیاز برای طرح پرورش ماهی در قفس در شهرستان دزفول را تخصیص دهد.
وی ادامه داد:بر اساس این سند پروژه های آبزی پروری دیگری در استان به ویژه در شهرستان هندیجان برنامه ریزی های جدی داریم .
استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: هم اکنون در سطح کشور پرورش ماهی تیلاپیا از نوع مناسب آن در دست پیگیری است که به همین منظور کمیته ای در استان برای پرورش این ماهی نیز تشکیل شده است.
شریعتی خاطرنشان کرد: سند توسعه شیلات گامی مهم و اساسی در جهت ایجاد فرصت های شغلی مناسب در سطح استان است.
استاندار خوزستان با تاکید بر اینکه بخش قابل توجه ای از برنامه ریزی های اعتباری سال آینده معیشت محور است، بیان داشت: با توجه به این نگاه به یقین استان ما می تواند در زمینه آبزی پروری جایگاه بسیار خوبی در سطح کشور پیدا کند.
گفتنی است، خوزستان در تولید ماهیان سرد آبی رتبه 25 و در تولید میگو رتبه پنجم کشور را دارد.

9931/6002
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.