اخبار مرتبط

حامد حدادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در اهواز بیان کرد: مربیان بازیکن ساز خوزستانی در مدتی کوتاه به خوبی کار کرده و استعدادهای درخشانی را کشف و به بسکتبال کشور معرفی کردند.
وی با بیان اینکه شاهد پیشرفت بازیکنان پایه بسکتبال خوزستان هستیم، به مسابقات بسکتبال استعدادهای برتر ورزشی کشور اشاره کرد و گفت: اگر به دنبال آن هستیم که در آینده تیم های ملی قوی تری داشته باشیم از اکنون باید برنامه ریزی کنیم و با شناسایی بازیکنان مستعد که از فیزیک جسمانی و قد خوبی برخوردار هستند به بسکتبال کشور کمک کنیم و برگزاری این رقابت ها به نفع بسکتبال ایران است.
ملی پوش بسکتبال کشورمان به اهمیت استمرار این گونه جشنواره های ورزشی در کشور اشاره کرد و افزود: این‌ گونه مسابقات نباید مقطعی باشد بلکه باید به صورت مستمر دنبال شود. نباید این بازیکنان را به حال خودشان بگذاریم، بلکه باید تلاش شود تا روند آموزش استعدادهای کشف شده در چنین المپیادی دنبال شود و مطمئن باشید این ‌گونه فعالیت‌ها بهترین نوع سرمایه ‌گذاری در بسکتبال است.
وی با بیان اینکه بسکتبال پایه های خوزستان می تواند برای سایر استان ها یک الگو باشد گفت: اگر می ‌خواهیم در آینده بسکتبال جهان و آسیا حرف‌ هایی برای گفتن داشته باشیم باید به دنبال توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر بسکتبال پایه باشیم. در این مسیر هیچ راهکاری به جز توجه به بسکتبال از سطح نونهالان و نوجوانان وجود ندارد، چرا که آموزش در این سن از اهمیت زیادی برخوردار است.
حدادی در خصوص تاسیس مدرسه بسکتبال خود در اهواز گفت: هدف از انجام این کار جذب علاقه مندان به این رشته است و بنا داریم با یک برنامه ریزی منسجم، بسکتبال را در شهرستان های خوزستان گسترش دهیم و نونهالان و نوجوانان را مطابق با علم روز جهان آموزش دهیم.
وی ادامه داد: استعداهای خوبی در زمینه بستکتبال در خوزستان داریم که از قد و فیزیک مناسبی برخوردارند اما نباید به حال خود رها شوند.
ستاره بسکتبال آسیا ادامه داد: هم اکنون سه تیم خوزستانی در لیگ برتر حضور دارند و این فرصت مناسبی برای بسکتبالیست های خوزستانی است که با حضور در این تیم ها و با بازی در کنار ملی پوشان بسکتبال ایران، شایستگی خود را اثبات کنند.
وی در خصوص سالار منجی ملی پوش جوان بسکتبال خوزستان که به تازگی به عضویت تیم ملی بزرگسالان درآمده است گفت: سالار بازیکن خوب و با استعدادی است و به دلیل جوانی راه طولانی در پیش دارد، این بازیکن اگر قدری صبور باشد و تکنیک های خود را بهتر کند در آینده می تواند جزو برترین سنترهای تیم ملی باشد.
حدادی در خصوص وضعیت جسمانی خود و برنامه آینده اش گفت: خوشبختانه آسیب دیدگی ام رو به بهبودی است.
9879/ 6037
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.