اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا محمد رضا مودودی روز چهارشنبه در بیست و دومین همایش روز ملی صادرات در اهواز، در سالن اجتماعات سازمان صنعت، معدن وتجارت خوزستان بیان کرد: وزارت صنعت معدن و تجارت به منظور افزایش میزان صادرات از کشور، 2 رویکرد را در دستور کار دارد، که یکی از آنها
افزایش قدرت شرکت های تولیدی و صادراتی به منظور افزایش صادرات است.
وی گفت: متاسفانه تنها یک شرکت در ایران وجود دارد که سالانه بالای یک میلیارد دلار صادرات دارد به همین منظور به دنبال ایجاد ظرفیت برای افزایش صادرات توسط صادرکنندگان هستیم.
مودودی با بیان اینکه از دیگر برنامه ها برای افزایش ظرفیت صادرات، فرآیند سازی واحدهای تولیدی است، ادامه داد: 35 گروه کالایی کشور در دست بررسی است که هر بخش تولیدی با گسترش فضا و امکانات خود فرآیند تولید و صادرات را در یک مجموعه و با مدیریت خودشان انجام دهند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: برای افزایش صادرات باید ارتباط بین بخشی دستگاه ها قوی تر شود تا با مشارکت، صادرات بیشتر و آسان تر انجام شود.
وی درباره تحریم و تاثیر آن بر صادرات نیز گفت: از اهداف تحریم علیه ایران افزایش مصارف ارزی برای خرید و واردات کالاهای بی ارزش به کشور، و نیز به حداقل رساندن درآمد ارزی کشور است و صادرات نیز مورد حمله دشمنان قرار دارد.

** تعهد پیمان سپاری ارزی محدویت برای صادرات نیست
سرپرست سازمان توسعه و تجارت ایران گفت: تعهد پیمان سپاری ارزی (تعهد انتقال ارز حاصل ازصادرات کالا به کشور) که توسط دولت مصوب شده محدودیتی برای صادرات ایجاد نمی کند و میثاقی بین دولت و بخش خصوصی برای ساماندهی وضعیت اقتصادی کشور است.
وی با بیان اینکه نباید توقع داشت که دولت تنها تولید کننده ارز باشد افزود: چرخه برگشت ارز به کشور باید از مدت ها پیش انجام می گرفت.
در این آیین از 15 صادر کننده نمونه خوزستان تجلیل شد.
29 مهر به عنوان روز ملی صادرات نامگذاری شده است.
7158/ 6037
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.