اخبار مرتبط

سید علیرضا قریشی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این رقابت ها که حکم گزینشی المپیک 2020 توکیو ژاپن را دارد از 10 تا 14 اسفند 97 ( یکم تا پنجم مارس 2019) به میزبانی اهواز برگزار می شود.
وی افزود: رقابت های بین المللی جام فجر مطابق با قوانین فدراسیون جهانی برگزار می شود و هر کشور تنها می تواند با یک تا پنج وزنه بردار به همراه مربی در این مسابقات حاضر شود. همچنین کشورهایی که در نظر دارند بیش از پنج وزنه‌ بردار در این مسابقات حضور یابند، تمام هزینه های این افراد بر عهده خودشان است.
رییس هیات وزنه برداری خوزستان با بیان اینکه وزنه برداری ایران با 2 تیم الف و ب در این رقابت ها حاضر می شود گفت: با توجه به امتیاز میزبانی، 2 تیم کشورمان با ترکیب کامل و 14 وزنه بردار در این رقابت ها حاضر می شوند اگر چه نتیجه تیم دوم محاسبه نمی شود و تنها امتیازات تیم اول ایران در این رقابت ها محسوب می شود.
وی ادامه داد: وزنه برداران حاضر در این رقابت ها در هفت وزن المپیکی 61، 67، 73، 81، 96، 109 و 109+ کیلوگرم با یکدیگر به رقابت می پردازند.
قریشی با بیان اینکه جایزه 20 هزار دلاری برای این رقابت ها در نظر گرفته شده است و براساس سیستم سینکلر، تنها 6 وزنه بردار اول مسابقات، جوایز دلاری دریافت می کنند افزود: نفرات اول تا سوم این مسابقات بر اساس امتیازبندی به ترتیب 6، پنج و چهار هزار دلار دریافت می کنند؛ به نفرات چهارم تا ششم نیز به ترتیب 2 هزار و500، و یک هزار و 500 و یک هزار دلار اهدا می شود.
وی گفت:با توجه به اینکه این رقابت ها حکم گزینشی المپیک است به طور قطع تمامی کشورها با وزنه برداران مطرح خود حاضر می شوند و به تبع آن تیم ملی ایران هم با وزنه برداران خوبی در مسابقات شرکت می کند تا بتواند سهمیه المپیکی بگیرد.
رییس هیات وزنه برداری خوزستان با اشاره به اینکه تیم منتخب خوزستان به عنوان تیم دوم ایران در این رقابت ها حضور دارد گفت: تیم خوزستان متشکل از وزنه برداران نوجوان، جوان و بزرگسال در این رقابت ها حضور پیدا می کند و اکنون در حال تمرینات است.
وی در ادامه به مسابقات وزنه برداری استعدادهای برتر کشور در بخش بانوان اشاره کرد و بیان کرد: تیم دختران وزنه برداری خوزستان با وجود اینکه تنها پنج ماه از شکل گیری آن می گذرد در رقابت های استعدادهای برتر حاضر شد و موفق به کسب مقام سوم شد، این در حالی است که بسیاری از استان های کشور بیش از 2 سال در بخش بانوان فعالیت می کنند.
قریشی با بیان اینکه عملکرد دختران خوزستان در این رقابت ها فراتر از حد انتطار بود و مسئولان فدراسیون از این موضوع رضایت داشتند افزود: برای گسترش آن نیاز به حمایت همه جانبه مسئولان ورزش استان داریم. بانوان خوزستان در این رشته حرف های بسیاری برای گفتن دارند و همچون آقایان می توانند در کشور سرآمد باشند.
به گزارش ایرنا برنامه مسابقات وزنه برداری جام فجر به شرح ذیل است:
* شنبه 11 اسفند:
دسته های 61 و 67 کیلوگرم و افتتاحیه مسابقات
* یکشنبه 12 اسفند:
دسته های 73، 81 و 96 کیلوگرم
* دوشنبه 13 اسفند:
دسته های 109 و 109+ کیلوگرم و اختتامیه : ساعت 18:30
9879/ 6037
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.