اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا دکتر سید مهدی حسینی زاده روز دوشنبه در همایش روز جهانی پیشگیری از ایدز در مدرسه عفاف اهواز بیان کرد: آموزش و پرورش همکاری بسیار مطلوبی با حوزه بهداشت و درمان خوزستان در خصوص ارایه آموزش برای پیشگیری و مقابله با بیماری ایدز دارد.
وی گفت: روز جهانی پیشگیری از ایدز و هفته اطلاع رسانی در خصوص این بیماری فرصت مناسبی برای افزایش اطلاعات بدنه جامعه نسبت به این بیماری است البته آموزش های ما نباید به این روز محدود شود و باید استمرار داشته باشد.
حسینی زاده بیان کرد: آموزش و پرورش نقش موثری در انتقال آموزش های بهداشتی در سطح جامعه و بالابردن آگاهی عمومی نسبت به بیماری های عفونی ، واگیر و غیر واگیر ایفا می کند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیان کرد:خود مراقبتی یکی از دستاوردهای مهم ارایه آموزش های عمومی در حوزه سلامت است که سبب ارتقای شاخص های سلامت در بین افراد مختلف می شود.
وی گفت: بالا رفتن آگاهی عمومی نسبت به راه های انتشار این بیماری عاملی در راستای به صفر رسیدن انتقال آن از فردی به فرد دیگر است و باید تلاش کنیم که با بکارگیری روش های پیشگیرانه، از ابتلا به این بیماری و انتقال آن جلوگیری کنیم.
حسینی زاده با تاکید بر اینکه مبتلایان نباید از این بیماری وحشت زده شوند،افزود:برای این بیماری روش های درمانی مطمئنی وجود دارد که میزان ویروس HIV را در بدن مبتلایان به میزان زیادی کاهش، و از انتقال آن به سایران جلوگیری می کند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز اضافه کرد: هم اکنون حدود 36 هزار نفر در کل کشور به بیماری ایدز مبتلا هستند که تعدادی از این بیماران زیرکنترل دانشگاه علوم پزشکی قرار دارند و در خوزستان نیز 2 هزارو 600 نفر مبتلا به این بیماری ثبت شده است.
وی با اشاره به ایجاد مراکز DIC در خوزستان برای پیشگیری و مقابله با بیماری هایی مثل ایدز و هپاتیت گفت: این مراکز با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از اعتیاد ایجاد شده و از آنجا که برخی معتادان تزریقی به بیماری‌هایی مانند هپاتیت، ایدز و HIV مبتلا هستند، در این مراکز از امکانات رایگانی همچون سرنگ برخوردار می‌شوند تا از شیوع این گونه بیماری‌ها جلوگیری شود.
حسینی زاده افزود: بیماری ایدز خاص فرد یا گروه های خاصی از جمعیت نیست و هر فردی در هر سنی در خطر ابتلا به این بیماری قرار دارد که هم اکنون ابتلای افراد به بیماری از طریق تست هایی مثل رپید تست (Rapid test) به سرعت تشخیص داده می شود و شخص می تواند فرآیند درمانی خود را پیگیری کند.
روز دهم آذر به عنوان روز جهانی مبارزه با ایدز نامگذاری شده است.
7158/ 6037
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.