اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا علی عابدینی روز شنبه در همایش و هفتمین کارگاه آموزشی بین المللی مدل سازی و پیش بینی گرد و غباردر هتل نیشکر اهواز بیان کرد: امسال از چند ماه قبل پیش بینی شده که بارش های خوبی در کشور و به ویژه خوزستان داریم و تا پایان پاییز بارش خوب و بیش از حد نرمال پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: ولی در سه ماه زمستان تا پایان فروردین بارش ها در حد نرمال است و ممکن است در سه ماه زمستان اندکی پایین تر از نرمال باشد اما درمجموع سال آبی خوبی خواهیم داشت.
عابدینی افزود: انتظارداریم با توجه به مرطوب بودن زمین و پوشش گیاهی مناسب سال پیش رو گرد و غبار نسبت به پارسال کاهش یابد و کانون های گرد و غبار کمتر فعال شوند.
معاون سازمان هواشناسی کشور بیان کرد:خوزستان از سال های دور شاهد گرد و غباربوده ‌و در 15سال اخیر این روند افزایش یافته و نگران کننده است.

** مرکز ملی گرد و غبار اهواز بین المللی می شود
وی بیان کرد: خوزستان به عنوان مرکز ملی برای گرد و غبار کشور انتخاب شده و مرکز ملی گرد و غبار در اهواز از سال 95 شروع به کار کرد.
عابدینی افزود: قرار است این مرکز به یک مرکز بین المللی تبدیل شود و این موضوع از طریق مکاتبه با مرکز بین المللی گرد و غبار بارسلونا در حال پیگیری است.
هفتمین کارگاه آموزشی بین المللی مدل سازی و پیش بینی گرد و غبار از 19 تا 23 آبان در اهواز در حال برگزاری است و میهمانانی از اسپانیا، پاکستان و نیجریه در این همایش شرکت دارند.
انریک ترادلاس ENRIC TERRADELLAS مدیر تخصصی گروه منطقه ای سامانه مشورتی و ارزیابی پیش آگاهی توفان ها، گرد و غبار و ماسه برای منطقه شمال آفریقا، اروپا و خاورمیانه در کارگاه و همایش حضور یافت.
3004/ 6037
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.