اخبار مرتبط

علی فتحی نیا شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:با سرد شدن هوا در مناطقی چون سیبری و شمال اروپا مهاجرت پرندگان به مناطق گرمسیری از جمله تالاب شادگان آغاز شده است.
وی افزود:شرایط آب و هوایی مناسب استان خوزستان بخصوص مناطق جنوب غرب باعث شده تا بسیاری از پرندگان از جمله مرغابی‌سانان، اردک سانان، لک لک، فلامینگو و انواع پرندگان آبزی تالاب شادگان را برای زمستان گذاری انتخاب کنند.
فتحی نیا گفت: عمده پرندگانی که برای زمستان گذرانی به تالاب شادگان مهاجرت کرده اند از کشور روسیه و مناطق بسیار سرد سیبری می باشند.
وی افزود: وجود این پرندگان در تالاب بستگی به شرایط آبی تالاب دارد ولی در کل اغلب این پرندگان در میانه تالاب و مناطق خور و بخش‌های شمالی تالاب شادگان مشاهده شده‌اند.
این پرندگان فصل پاییز و زمستان را در تالاب شادگان بسر می برند.
به گزارش ایرنا تالاب شادگان یا 'هور الدورق' زیستگاه بیش از200 نوع و گونه پستاندار، خزنده و پرنده است که بیشتر این گونه‌ها را پرندگان مهاجر از مناطق سردسیر تشکیل می‌دهند.
تالاب شادگان یکی از معدود تالاب‌هایی است که در سازمان بین‌المللی یونسکو ثبت جهانی شده‌ است و یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های طبیعی منطقه وجهان به‌شمار می‌آید.
3015/6068
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.