اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت اهواز در این آیین با تشکر و قدردانی از برگزاری این آیین گفت: شهدا زنده و راهنما و روشنگر راه ما هستند.
آیت الله محسن حیدری افزود: هرچه یاد و خاطره شهدا را گرامی بداریم و به نسل های آینده معرفی کنیم به طور قطع راه ما راه امید بخشی خواهد بود.
سرهنگ رضا گیلانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان گتوند نیز در این آیین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: در هشتم آبانماه سال 1365 یک هواپیمای جنگنده سوخو اقدام به رها کردن بمب خوشه ای بر روی مردم مهاجر بی گناه عرب ساکن در کنار سد تنظیمی گتوند کرد که در این بمباران 12 نفر به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و 22 نفر مجروح شدند.
در پایان این آیین با اهدای لوح سپاس و هدیه از خانواده جانباز شهید سردار حسین منجزی از شهدای حمله تروریستی اهواز، خانواده پاسدار شهید محمد تاج بخش نخستین شهید مدافع حرم شهرستان گتوند و خانواده چهار شهید بمباران هوایی مهاجرین این شهرستان تقدیر شد.
اجرای سرود ملی، پخش کلیپ و مداحی مداح اهل بیت(ع) از دیگر برنامه های این آیین بود.
به گزارش ایرنا پس از بمباران هوایی مهاجرین عرب کنار سد تنظیمی گتوند اهالی آن منطقه به مکان دیگری به نام شهرک(کوی) شهید سلطانی فعلی و دیگر نقاط شهرستان گتوند اسکان داده شدند.
مردم شهرستان گتوند 349 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند، همچنین این شهرستان میزبان پیکر مطهر 11 شهید گمنام است.
7467/3022
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.