اخبار مرتبط

سرپرست فرمانداری شهرستان حمیدیه در رابطه با مشکلاتی که در باران اخیر سبب تخریب آثار تاریخی کوشک حمیدیه شد، از سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان، معاون وی و سرپرست اداره میراث فرهنگی این شهرستان به منظور بررسی موضوع کوشک حمیدیه دعوت کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، سرپرست فرمانداری شهرستان حمیدیه به همراه مدیران حوزه میراث فرهنگی، پس از حضور در زیارتگاه جهاد عشایر و ادای احترام به ساحت مقدس شهیدان، از محوطه تاریخی کوشک قاجاری نیز بازدید کردند.

شاهین هاشمی در حاشیه این بازید با اشاره به اهمیت شهرستان و رشادت‌های مردم و عشایر حمیدیه در دوران جهاد عشایر و خلق حماسه ۹ مهر به اولین شکست رژیم بعثی در دوران دفاع مقدس پرداخت و اظهار کرد: با توجه به وجود ظرفیت‌های موجود در شهرستان می‌توان شرایط ایجاد یک موزه تاریخی در جهت جذب توریست و گردشگر و همچنین حضور کاروانهای راهیان نور را مهیا کرد.

وی با تاکید بر  اهمیت این اثر تاریخی و ملی گفت: ضرورت پیگیری تملک این اثر تاریخی و حفاظت اضطراری به منظور جلوگیری از فرسایش این اثر و همچنین پیگیری تامین اعتبار لازم در جهت طرح مطالعاتی اولیه برای ترمیم و اصلاح این اثر تاریخی باید جز برنامه ها و اولویت های میراث استان باشد.

در ادامه این بازید، سید حکمت موسوی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان با تاکید بر مهم بودن محوطه تاریخی کوشک قاجاری بر پیگیری در جهت تملک و واگذاری محوطه تاریخی کوشک از سازمان آب و برق به اداره کل، عنوان کرد: با توجه به وجود سرمایه گذار داخلی می‌توان با ساماندهی این اثر و بهره برداری از آن فرصت بسیار مناسبی در جهت راه اندازی موزه با هدف ارائه تاریخ حمیدیه و جذب توریست و گردشگر اقدام شود.

موسوی در پایان، از پیگیری ویژه جهت تخصیص اعتبار و همچنین مرمت و جلوگیری از فرسایش بنای تاریخی کوشک حمیدیه خبر داد.

PicsArt_11-08-12.30.57PicsArt_11-08-12.29.33

PicsArt_11-08-12.29.00

PicsArt_11-08-12.31.33

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.