اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا دوستداران و دلسوختگان اهل بیت(ع) شهرستان های شمال خوزستان روز چهارشنبه به صورت خودجوش در قالب دسته جات و هیات های عزاداری در اماکن و خیابان های این شهرستان ها در آیین های سوگواری حضرت محمد(ع) و امام حسن مجتبی(ع) شرکت کردند و عشق و علاقه خود را به خاندان عصمت و طهارت نشان دادند.
مردم دزفول با حضور در مساجد، حسینیه ها و بقاع متبرکه بویژه آستانه محمد بن موسی کاظم(ع)، محمد بن جعفر(ع)، امامزاده فراش و سایر اماکن متبرکه در قالب هیات های زنجیرزنی و سینه زنی به عزاداری و سوگواری پرداختند.
مردم شوش نیز دیشب(سه شنبه) و امروز با راه اندازی دسته های عزاداری به سمت حرم مطهر حضرت دانیال نبی (ع) حرکت کردند.
عزاداران و ارادتمندان به خاندان عصمت و طهارت (ع) در شهرهای الوان، شاوور، حر و فتح المبین نیز با پوشیدن جامه سیاه، سیاهپوش کردن خیابان ها و برپایی آیین های ویژه و مجالس عزاداری در سالروز ارتحال نبی مکرم اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) به سوگ نشستند.
همچنین در مراسم 28 صفر هیات های زنجیرزن وسینه زنی از شهرستان های شوشتر، گتوند، آبادان، خرمشهر، شادگان، اهواز، کارون، سوسنگرد، دزفول و شهرهای زیر 25 هزار نفر شمال خوزستان با حضور در حرم مطهر حضرت دانیال نبی (ع) به عزاداری پرداختند.
پخت آش نذری در منازل شهرستان گتوند در 28 صفر و توزیع بین مردم بویژه فقرا و نیازمندان از جمله سنت های دیرینه این شهرستان است که هرساله در این روز به صورت خودجوش توسط بانوان انجام می شود.
به گزارش ایرنا آیین عزاداری رحلت پیامبر اکرم حضرت محمد(ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) با حضور اقشار مختلف مردم در مساجد و اماکن مذهبی شهرهای گتوند، جنت مکان، سماله، ترکالکی، صالح شهر و روستاهای این شهرستان برگزار شد.
حضرت محمد(ص) در 17 ربیع الاول عام الفیل در شهر مکه چشم به جهان گشود؛ پدر پیامبر(ص)، عبدالله فرزند عبدالمطلب و مادرش آمنه دختر وهب و هر 2 از قبیله بزرگ قریش بودند؛ آن حضرت در سن 40 سالگی به مقام رسالت رسید و به مدت 23 سال عهده ‏دار امر رسالت و نبوت بود؛ پیامبر(ص) در 28 صفر سال 11 هجری قمری و در سن 63 سالگی از دنیا رفت.
امام حسن(ع) فرزند امام علی بن ابیطالب(ع) و حضرت فاطمه(س) در شب نیمه ماه مبارک رمضان، سال سوم هجرت در شهر مدینه دیده به جهان گشود؛ ایشان در سن 37 سالگی به مقام امامت رسید؛ آن حضرت در 28 صفر سال 50 هجری قمری و در 47 سالگی به شهادت رسید.
7280/7467/3022
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.