اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سردار سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی روز چهارشنبه در آیین بزرگداشت چهلمین روز شهادت شهدای حادثه تروریستی اهواز همزمان با رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) مسجد جواد الائمه اهواز ، خوزستان را یک سرزمین ویژه در کشور دانست و اظهارداشت: بخش مهمی از تاریخ انقلاب اسلامی در این خاک رقم خورده است و هیچ وقت از ذهن ها پاک نخواهد شد.
وی ادامه داد: استحکام انقلاب اسلامی در این سرزمین به دنیا ثابت شد و اگر امروز جبهه های مقاومت دشمن را در هزاران کیلومتر خارج از کشور زمین گیر کرده بخاطر رشادت هایی است که فرزندان این کشور در خوزستان از خود نشان دادند.
سخنگوی ارشد ستاد کل نیروهای مسلح کشور عنوان کرد: خوزستانی ها باید به خود ببالند که از چنین امتحانی با موفقیت بیرون آمدند و اجازه ندادند حتی یک وجب از این خاک کم شود.
وی افزود: کسانی که جان عزیزان خود را در مسیر انقلاب تقدیم کرده اند شاید در ظاهر برای آنها تلخ باشد اما در باطن بسیار شیرین است و اگر از نگاه معنوی به آن توجه شود میبینیم که تکلیف بزرگی بوده که ادا شد.
سردار شکارچی یکی از دلایل شکست ناپذیری انقلاب را همین نگاه عمیق به موضوع شهادت و انقلاب دانست و گفت: همانطور که امام خمینی (ره) فرمودند ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد.
معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیرو‌های مسلح یادآور شد: اما مصیبت وقتی است که این نگاه برعکس شود و از روز اولی که رژیم ستم شاهی به زباله دان تاریخ پرتاب شد دشمنان ملت ایران یک لحظه دست از توطئه برنداشتند که نمونه آن جنگ تحمیلی و حوادث بعد از آن است.
سخنگوی ارشد ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه باید بررسی کنیم که پیش از این کجا بودیم و حال کجا هستیم، عنوان کرد: همچین باید این بررسی را هم انجام داد که دشمنان کجا بوده اند و حال کجا هستند.
وی افزود: دشمنان گروهک های معاند را در استان های سیستان، خوزستان و کردستان سازماندهی کردند اما باز هم به اهداف خود دست پیدا نکردند.
سردار سرتیپ شکارچی با اشاره به اینکه هر یک از این توطئه های دشمن برای سقوط یک کشور کافی است، بیان داشت: اما امروز اقتدار انقلاب اسلامی و ملت ایران به جایی رسیده که این دشمنان در هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای این سرزمین تسلیم ما می شوند.
وی تصریح کرد: دشمنان نظام اسلامی سالانه میلیاردها دلار برای تقویت روحیه سربازان خود هزینه می کنند تا بتوانند در کشورهای اطراف ایران بمانند و از آنجایی که در تحقق به اهدافشان کم آورده اند در حال سرکیسه کردن کشورهایی مثل عربستان و امارات هستند.

* تغییر راهکار مقابله دشمن با جمهوری اسلامی
معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیرو‌های مسلح همچنین با تاکید بر اینکه رویکرد دشمن در مقابله با ایران تغییر پیدا کرده، افزود: دشمن راهبرد خود علیه نظام اسلامی را تغییر داده و از آنجا که قادر به مقابله مستقیم با ایران اسلامی نیست شیوه های دیگری در پیش گرفته است.
سردار سرتیپ شکارچی تاکید کرد: گوشمالی عوامل تروریستی و دشمنان نظام و ملت یک شعار نیست و همانطور که همگان شاهد بودند موشک های ایران سران حادثه تروریستی اهواز در چند کیلومتری مقر فرماندهان آمریکایی مورد اصابت قرار گرفتند.
وی با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای حادثه تروریستی 31 شهریورماه اهواز، بیان داشت: ما امروز در جایگاهی قوی و مقتدر قرار داریم و هرکس این جایگاه را پایین بداند خائن است.
وی با اشاره به اینکه دشمنان ناتوان هستند چاره ای جز اینکه نا امنی را به داخل کشورهای اسلامی ببرند ، ندارند، افزود: به همین دلیل دشمن دولت هایی مانند آل سعود و آل خلیفه که مشی صهیونیستی دارند را بکار گرفته اند تا دشمن اصلی پنهان بماند و این امر از صدر اسلام آغاز شده و ادامه دارد.
سخنگوی ارشد و معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: حوادث تروریستی در دنیای اسلام چیز تازه ای نیست به این دلیل که مثلث ترور با حضور آمریکا، اسرائیل و آل سعود در تلاش برای ایجاد نا امنی در جهان است.
شکارچی تصریح کرد: وهابیت با استفاده از عده ای فریب خوده و با تکیه بر پشتوانه های وسیع و قوی در حال فعالیت است این درحالی است که پیوندصورت گرفته بین آنها فرسوده است و کارایی ندارد.
9931/6068
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.