اخبار مرتبط

ناصر قاسمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:تیم مارون ماهشهر فصل گذشته جزو هشت تیم حاضر در رقابت های لیگ برتر بود که به دلیل نتایج ضعیف به لیگ پایین تر سقوط کرد اما با تصمیم فدراسیون این فصل از رقابت های لیگ برتر با حضور 10 تیم برگزار می شود که نماینده خوزستان جواز حضور در این رقابت ها را دریافت کرده است.
وی با بیان اینکه پارسال دو تیم پارسه ماهشهر و قصر نشاط ایرانیان بهبهان در لیگ دسته اول آقایان حضور داشتند و در این فصل نیز تیم داری می کنند افزود: همچنین دو تیم منطقه آزاد اروند و بهمن بهبهان در لیگ دسته اول بانوان کشور فعالیت می کردند اما حضور این 2 تیم در لیگ امسال هنوز مشخص نیست.
وی به بخشنامه جدید وزارت نفت در خصوص کاهش بودجه 40 درصدی تیم های نفتی در لیگ های حرفه ای اشاره کرد و گفت: ورزش خوزستان و بیشتر تیم های خوزستان در لیگ های کشوری، به نوعی زیرحمایت وزارت نفت هستند که با بخشنامه وزارت نفت بودجه تیم های استان سال به سال کمتر شده و شاید تا یکی دو سال آینده بودجه ورزش قهرمانی صفر شود و نخستین آسیب این موضوع گریبانگیر ورزش خوزستان است.
قاسمی در ادامه افزود:تلاش می کنیم در نیمه دوم سال که شرایط آب و هوایی بهتر است همچون پارسال که میزبان مسابقات نوجوانان دختر و دسته سه آقایان در خوزستان بودیم، بار دیگر میزبان مسابقات کشوری باشیم.
وی نداشتن سالن اختصاصی را یکی از مشکلات این رشته در خوزستان بیان کرد و گفت: برای راه اندازی خانه هندبال خوزستان، اداره کل ورزش و جوانان خوزستان در این زمینه قول همکاری داده اما تاکنون مکانی در اختیار ما قرار داده نشده است.
رییس هیات هندبال خوزستان با اشاره به اینکه هم اکنون بسیاری از رشته های ورزشی استان سالن اختصاصی دارند اما هندبال که رشته پرتراکمی بوده و مسابقات مختلفی در آن برگزار می شود یک سالن ندارد افزود: مهر پارسال تنها سالنی که از آن استفاده می کردیم از ما گرفتند و به هیات همگانی دادند.
وی در ادامه به تعامل این هیات با آموزش و پرورش خوزستان اشاره کرد و گفت: نشانه فعالیت در هر رشته ای، برگزاری مسابقات است که مسابقات آموزشگاهی هندبال خوزستان همه ساله با حضور 20 تیم و با استقبال بالای 60 درصد آموزشگاه های این استان برگزار می شود.
قاسمی افزود: تیم های هیات هندبال شوشتر و باشگاه مهر بهبهان در مسابقات هندبال جوانان دختر منطقه هفت کشور به ترتیب مقام های دوم و سوم این رقابت ها را کسب کرده و به دور بعد صعود کردند. مرحله بعد این مسابقات نیمه دوم امسال برگزار می شود.
9879/ 6037
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.