اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا مراسم تجلیل از ورزشکاران هیات ورزش های سه گانه خوزستان که در مسابقات کشوری موفق به کسب عنوان سوم شدند،روز یکشنبه با حضور معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان و رییس هیات ورزش های سه گانه استان در سالن گیت بوستان برگزار شد.
مصطفی عساکره، سینا شاهمرادیان، علی آشناگر و عباس جمیلی به مربیگری آرشام مولایی تیم خوزستان را در مسابقات نوجوانان قهرمانی کشور تشکیل می دادند که در نهایت موفق به کسب نشان برنز شدند، این نشان اولین عنوان هیات سه گانه خوزستان در مسابقات کشوری است.
در این مراسم ابراهیم نصیری معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان خوزستان با اشاره به این که ورزش سه گانه باید در استان فراگیر شود گفت: زمانی در هیات سه گانه استان خبری نبود و حتی مسابقاتی برگزار نمی شد اما خوشبختانه با پیگیری های رییس جدید این هیات اتفاقات خوبی در ورزش سه گانه رخ داد.
وی به افتخار آفرینی هیات های سه گانه، کبدی و هاکی خوزستان برای اولین بار در کشور اشاره کرد و گفت: انتظار داریم که هر سه هیات با برنامه ریزی هدفمند و هوشمند به دنبال کسب مقام های بهتر و حضور ورزشکاران خوزستانی در تیم های ملی باشند.
نصیری افزود: به دلیل فعالیت های چشمگیر این سه رشته در سال جاری و بنا به درخواست های مکرر سه هیات کبدی، هاکی و ورزش های سه گانه میزبانی اردوی تیم ملی را تقبل کردیم و سعی می کنیم در این سه رشته میزبان مسابقات کشوری باشیم.
وی با اشاره به این که میزبانی اردوهای تیم ملی موجب می شود تا ورزشکاران بیشتری از استان جذب تیم های ملی شوند افزود: اغلب ورزشکاران ما در رشته های سه گانه، کبدی و هاکی در سنین پایه هستند که انتظار می رود تا 2 سال آینده جزء نفرات اصلی تیم ملی باشند.
در ادامه فرهاد دارابی رییس هیات ورزش سه گانه خوزستان گفت: اولویت ما تیم داری و کسب مقام کشوری است تا بتوانیم برای استان افتخار آفرینی کنیم. خوزستان از سال 80 تاکنون هیچ گونه مقام کشوری کسب نکرده بود که خوشبختانه با تلاش ورزشکاران استان این اتفاق برای اولین بار صورت گرفت.
وی برگزاری اردو برای تیم های منتخب استان که به مسابقات کشوری اعزام می شوند را یکی از عوامل موفقیت تیم استان در رقابت های نوجوانان کشور دانست و گفت: همچنین بحث آموزش و استعدادیابی و حضور پر رنگ در مسابقات قهرمانی کشور از مهمترین برنامه های هیات به شمار می رود.
ورزش سه‌گانه یک ورزش ترکیبی است که شرکت‌کنندگان در آن با انجام سه مرحله استقامتی با یکدیگر رقابت می‌کنند. مراحل مسابقه شامل شنا، دوچرخه‌سواری و دو هستند، مسافت هر یک از این مرحله‌ ها بسته به نوع مسابقه تغییر می‌کند.
ورزش سه‌ گانه از سال ۲۰۰۰ در هر دو بخش مردان و زنان وارد برنامه مسابقات المپیک شده‌ است.
9879/6002
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.