اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا غلامرضا عوض زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پروژه های هفته دولت در زمینه مخابرات، گاز، راه، آب و فاظلاب شهری و بهداشت و درمان است.
وی گفت: مخابرات با 52 پروژه و با اعتبار افزون بر 87 میلیارد ریال بیشترین پروژه های عمرانی در هفته دولت را به خود اختصاص داده است.
وی به طرح جمع آوری فاظلاب شهر آشخانه نیز اشاره ای کرد و افزود: تاکنون 180 میلیارد ریال اعتبار برای بزرگترین پروژه آب و فاظلاب شهری استان هزینه شده که طول شبکه آن 75 کیلومتر است.
وی اظهار داشت: 25 کیلومتر این پروژه تاکنون اجرا و مابقی نیز در دست اجرا است و با اختصاص چهار میلیارد دیگر طرح جمع آوری فاظلاب به پایان می رسد.
فرماندار مانه و سملقان با انتقاد از رضایت بخش نبودن پروژه های شهرداری شهر آشخانه گفت: نامناسب بودن ورودی شهر آشخانه به عنوان ورودی استان خراسان شمالی باعث گلایه مندی از سوی مردم شده که شهرداری و شورای شهر باید هرچه سریعتر در این خصوص اقدام کنند.
وی به خشکسالی های اخیر اشاره ای کرد و افزود: کمبود منابع آبی برای مصرف کشاورزی و آب شرب روستایی باعث مشکلاتی شده که خوشبختانه وضعیت شهرستان مانه و سملقان در آب شرب آشامیدنی نسبت به مابقی شهرستان های استان بهتر است.
غلامرضا عوض زاده همچنین از کمبود تخت بیمارستان پورسینای شهر آشخانه گلایه کرد و اظهار داشت: ارتقای تخت بیمارستان از 32 به 64 باعث می شود تا مشکلات مردم شهرستان برطرف شود زیرا که این بیمارستان جوابگو نیست.
شهرستان 110 هزار نفری مانه و سملقان در 45 کیلومتری شهر آشخانه واقع شده که با 6 هزار و 53 کیلومتر مربع مساحت به عنوان پروسعت ترین شهرستان استان خراسان شمالی است که 21 درصد مساحت کل استان را به خود اختصاص داده است و 70 درصد جمعیت آن را روستائیان تشکیل داده اند.
7183/3007/ 6042
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.