اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا حسین فرخنده جمعه شب در آیین پایانی سیزدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی به میزبانی شیروان اظهار داشت: باید چشم اندازی برای توسعه و پویایی تئاتر ترسیم کنیم، امکانات و رویدادهای مهم فرهنگی در جای جای استان مشاهده شود.
وی با بیان اینکه تئاتر استان در بجنورد متمرکز نیست گفت: همه شهرستان ها از موهبت هنر باید برخوردار شوند، تداوم اتفاقات خوب نیازمند تلاش، همکاری و تعامل انجمن ها و اداره فرهنگ و ارشاد است که قدم های خوبی برای تئاتر استان برداشته شده است.
فرخنده بر حمایت از هنر تئاتر تاکید کرد و افزود: مجتمع های فرهنگی، آمفی تئاتر ها و نگارخانه ها به رونق فعالیت های هنری کمک می کند، امسال اعتبارات خوبی برای زیرساخت ها، سالن های چند منظوره خواهیم داشت تا کار تئاتر با وقفه مواجه نشود.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: در سیزدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی به میزبانی شیروان، 6 گروه هنری به مدت دو روز در دو نوبت صبح و عصر به اجرای نمایش پرداختند که باید پیگیری و حمایت های لازم از اجراهای عمومی صورت گیرد تا این فضای نشاط و امید با تداوم ایجاد شود.
در این آئین در بخش طراحی پوستر و بروشور هتل ایران سروش حیدری، طراحی گریم مبینا غلامی، جلوه های بصری داود وحیدی، طراحی لباس به صورت مشترک زهرا رحیمی، زهرا حدادیان و مینو حسینی و در طراحی صحنه به صورت مشترک زهرا رحیمی و محمد شاکری برتر شدند.
هم اکنون بیش از 600 هنرمند فعال تئاتر در قالب 35 گروه در عرصه هنر نمایش خراسان شمالی فعالیت دارند که از این تعداد 150 نفر در قالب هشت گروه در شیروان فعالیت می کنند.
شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.
7186/3007/6042
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.