اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، علی قربانی پنجشنبه شب در نشست خبری اظهار داشت: اکنون وضعیت کشور به گونه ای نیست که سوال از فرمانده جنگ اقتصادی زمان مناسبی باشد.
وی در ادامه گفت: 32 هزار میلیارد ریال از درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده که به هدفمندی یارانه ها اختصاص داده شده بود به شهرداری ها و دهیاری ها بازگشت داده می شود.
رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی افزود: در ردیف بودجه 97، 32 هزار میلیارد ریال از درآمد مالیات بر ارزش افزوده شهرداری ها به هدفمندی یارانه ها اختصاص داده شده بود که با رای نمایندگان مجلس با بازگشت آن موافقت شد.
وی گفت: اکنون 33 هزار دهیاری و یکهزار و 255 شهرداری در سطح کشور چشم به اعتبار مزبور دوخته اند تا مشکلات اعتبارات پروژه های عمرانی را رفع کنند.

* حضور استاندار جدید سبب آرامش مدیریتی شد
وی درباره سوالی مبنی بر سرنوشت ادامه فعالیت استاندار خراسان شمالی با تصویب منع به کارگیری بازنشستگان اظهار نظری نکرد و گفت: حضور آقای خباز تاکنون سبب آرامش مدیریتی شده است.
وی افزود: جابجایی مدیران بازنشسته در 2 ماه، کار سختی است و به سادگی نمی توان جای خالی پست ها را پر کرد.

* افزایش میزان تخصیص اعتبارات
نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگر سخنان خود در باره تخصیص اعتبارات گفت: امسال یکهزار و 900 میلیارد ریال اعتبار برای استان تخصیص یافته است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد بسیار چشمگیری دارد.
وی با بیان اینکه پول هست اما مشکل سوء مدیریت ها است، اظهار داشت: امسال میزان فروش نفت افزایش یافته و قیمت آن نیز که 55 دلار بسته شده بود به طور میانگین 71 دلار به ثبت رسیده است و این ارقام نشان می دهد مشکل پول در کشور وجود ندارد و انتظار داریم آثار این تخصیص ها در استان مشاهده شود.

* گلایه از واگذاری مطالعه سند توسعه روستاهای استان به غیربومی
رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی درباره گلایه ها از واگذاری مطالعه سند توسعه روستاهای استان به یک استاد دانشگاه از گیلان گفت: این موضوع را به استاندار منعکس کرده ام و البته چون و چرای آن را پیگیر هستیم.

* افزایش شمار نمایندگان مجلس
قربانی در بخش دیگر سخنان خود درباره افزایش شمار نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی گفت: در کمیسیون شورا و امور داخلی مجلس موضوع افزایش یک کرسی در بهارستان برای این استان مطرح شده است که بر این اساس حوزه بجنورد و رازوجرگلان دارای 2 کرسی، گرمه، جاجرم و مانه وسملقان یک کرسی، شیروان یک کرسی و فاروج و قوچان یک کرسی است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه سیستم قانون گذاری در مجلس شورای اسلامی نیاز به اصلاح دارد گفت: باید مجلس تخصصی باشد و لوایح و طرح ها بصورت تخصصی تر بررسی شود.

* تحریم ها تاثیری بر فعالیت بانک ها نداشته است
قربانی درباره تاثیر تحریم ها در فعالیت بانک ها گفت: تحریم ها تاثیری در بانک های کشور نداشته است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: البته نظام بانکی کشور نیاز به اصلاح دارد که در این باره طرحی در دست بررسی است.
7185/ 6042
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.