اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مجتبی شریعتی نیاسر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در اسفراین راهبرد اصلی این وزارتخانه در حوزه آموزش عالی را ماموریت گرا شدن دانشگاه ها و کیفی سازی دانست.
وی بر جلوگیری از موازی کاری در مراکز آموزش عالی تاکید کرد و افزود: اگر این مراکز ماموریت گرایی را دنبال کنند بیکاری دانش آموخته های دانشگاهی نیز برطرف خواهد شد.
وی با اشاره به وجود دو مجتمع بزرگ صنعتی در این شهرستان اظهار داشت: ارتباطات تنگاتنگ صنعت و دانشگاه و تعامل میان این دو سبب حضور دانش آموختگانی با مهارت، کارآفرین و موفق تر در جامعه می شود.
وی افزود: مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین یکی از مراکز موفق در بخش صنعتی است که در مدار ماموریت گرایی خود حرکت می کند، وجود دو مجتمع بزرگ صنعتی در جوار این مرکز آموزش عالی در این شهرستان آینده خوبی را در این حوزه خواهد داشت.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر هماهنگی میان دانشگاه ها تاکید کرد و گفت: در همه استان ها مراکز آموزش عالی باید با هماهنگی و هم افزایی عمل کنند، این امر سبب جلوگیری از موازی کاری، هدر رفت سرمایه ها می شود.
شریعتی نیاسر در خصوص امکان ارتقای مجتمع آموزش عالی اسفراین به دانشگاه گفت: باید از این برند صنعتی استفاده کنیم و خود را در جایگاهای بالاتر ببینم و درگیر واژه نباشیم.
به گزارش ایرنا معاون آموزش وزارت علوم تحقیقات و فناوری در سفر به شهرستان اسفراین از امکانات و دستاوردهای آموزشی و پژهشی مجتمع آموزش عالی و فنی و مهندسی این شهرستان بازدید کرد.
مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین در بهمن سال 1390 فعالیت خود را با دو رشته کاردانی مواد و مکانیک به عنوان آموزشکده فنی آغاز کرد و اکنون دارای 9 رشته مهندسی و بیش از دو هزار دانشجو است.
شهرستان اسفراین در 60کیلومتری جنوب شرقی بجنورد مرکز خراسان شمالی قراردارد .
3007/ 6042/ 7189
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.