اخبار مرتبط

صادق اسپیدکار روز سه شنبه در حاشیه جشن گلریزان کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این زندانیان جرایم غیر عمد 30 پرونده قضایی دارند.
وی افزود: سال گذشته هفت زندانی جرایم غیر عمد این شهرستان با بدهی دو میلیارد و 500 میلیون ریال آزاد شدند، ستاد دیه مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال و رضایت شاکیان به مبلغ 540 میلیون ریال بوده است.
وی با انتقاد از عملکرد جشن گلریزان سال گذشته، اظهار داشت: سال گذشته 140 میلیون ریال کمک های مردمی و خیران جمع آوری شد که این میزان رضایت بخش نبود.
وی گفت: هر مبلغی که در این جشن برای آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد جمع آوری شود ستاد دیه استان 10 برابر آن را کمک خواهد کرد.
ریئس دادگستری مانه و سملقان با بیان اینکه مبالغ جمع آوری تنها صرف آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد می شود افزود: باید تدابیری بیاندیشیم تا با همکاری خوب و هدفمند مردم و مسئولان بتوانم در جشن امسال 22 نفر زندانی این شهرستان را آزاد کنیم.
شهرستان 110هزار نفری مانه و سملقان در 45 کیلومتری غرب بجنورد واقع شده و به عنوان یکی از شهرستان های محروم استان است.
مانه و سملقان زندان ندارند، زندانیان آن در زندان سایر شهرستان های این استان محبوس هستند.
هم اکنون در زندان های این استان حدود دو هزار زندانی محبوس هستند.
متوسط نرخ زندانی در استان خراسان شمالی به ازای هر 100 هزار نفر 233 مددجو است که این میانگین در کشور 269 نفر است.
به گفته مسئولان مربوط جمعیت کیفری این استان در زندان ها به کمتر 2 هزار نفر کاهش پیدا کرده است این در حالی است که در سال های گذشته 2 هزارو 500 زندانی در استان داشتیم.
هم اکنون پنج مرکز نگهداری مددجویان در این استان وجود دارد که از مجموع این تعداد در هر یک از شهرستان های بجنورد، شیروان و یک اسفراین یک زندان وجود دارد و یک کانون اصلاح تربیت و یک بازداشتگاه نیز در بجنورد مرکز استان دایر است.
7183/3007/ 6042
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.