اخبار مرتبط

محسن رعنایی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: از مجموع بیماران خاص استان 53 نفر مبتلا به هموفیلی، 35 نفر تالاسمی و 127 نفر مبتلا به ام اس هستند، 109 نفر پیوند کلیه شده اند و 153 نفر نیازمند دیالیز هستند.
وی با بیان اینکه در کشور 64 هزار نفر بیمه شده داریم که بیماران خاص هستند گفت: سالانه بیش از 9 هزار میلیارد ریال اعتبار برای این گروه هزینه می شود.
وی با بیان اینکه هر بیمار خاص سالانه 150 میلیون ریال هزینه برای بیمه دارد افزود: این هزینه تنها در بحث سرپایی انجام می شود خدمات بستری نیز به این قشر ارائه خواهد شد.
وی گفت: برای بیماران خاص استان نیز پارسال 70 میلیارد ریال اعتبار هزینه شد که این امر وظیفه سازمان است و تلاش خواهیم کرد تا خدمات مطلوب تری نیز به این قشر ارائه دهیم.
مدیرکل بیمه سلامت خراسان شمالی افزود: تعداد بیمه شده های خاص این استان نسبت به میانگین کشور کمتر است.
رعنایی گفت: علاوه بر خدماتی که به بیماران خاص داده می شود بیمارانی از جمله سرطانی که هزینه های درمانی سنگینی نیز دارند برای تامین دارو به آنان کمک می شود، فرانشیز ثابت نیست که از این طریق این گروه از بیماران پشتیبانی خواهند شد.
به گزارش ایرنا هم اکنون 131 هزار و 52 نفر زیر پوشش بیمه سلامت همگانی و 57 هزار و 396 نفر نیز عضو صندوق کارکنان دولتی هستند.
بیمه شده های روستایی نیز شامل 420 هزار و 796 نفر در این استان است و یکهزار و 37 نفر نیز عضو صندوق ایرانیان یا خویشتن فرما هستند.
در مجموع 651 هزار و 684 نفر بیمه شده اداره کل بیمه سلامت استان خراسان شمالی هستند.
هم اکنون بیمه سلامت استان خراسان شمالی با 600 موسسه درمانی شامل بیمارستان های دولتی و غیر دولتی، آزمایشگاه ها، رادیولوژی ها، سونوگرافی ها، مطب پزشکان، درمانگاه ها، داروخانه ها قرار داد دارد.
استان خراسان شمالی 863 هزار نفر جمعیت دارد.
3007/ 6042/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.