اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمدرضا صالحی روز جمعه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که با حضور وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: پیش از این با پیگیری های انجام شده، واحد آلومینا در جاجرم از لیست واگذاری به بخش خصوصی خارج شد.
مجتمع صنعتی فولاد اسفراین از شرکت های تحت پوشش سازمان گسترش و نوسازی ایران و بزرگترین تولید کننده قطعات و مقاطع فولاد آلیاژی در خاورمیانه است که امکان ساخت 140نوع فولاد آلیاژی را دارد.

** درخواست برقراری مجدد پروازهای شرکت آسمان
وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به لغو پروازهای شرکت آسمان در فرودگاه بجنورد گفت: این شرکت پس از حادثه پرواز تهران- یاسوج در این فرودگاه پروازی ندارد و درخواست ما برقراری دوباره پروازها است.

** طرح توسعه پتروشیمی خراسان اجرایی شود
استاندار خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به مشکلات ایجاد شده برای اجرای طرح توسعه پتروشیمی خراسان گفت: این طرح، تنها مصوبه سفر کاروان دولت به استان است که تا کنون اجرایی نشده است.
وی گفت: باید شرکت جدید ایجاد شود و سهامداران چه پای کار بیایند و چه نیایند، این طرح عملیاتی می شود.

** پایان 86 درصد ساخت و سازها در مناطق زلزله زده
صالحی به حادثه زمین لرزه 5.7 ریشتری 23 اردیبهشت ماه پارسال اشاره کرد و گفت: اکنون 86 درصد از واحدهای آسیب دیده دراین حادثه پایان کار دریافت کرده است.
استاندار خراسان شمالی اظهار داشت: در این حادثه به بیش از 14 هزار واحد شهری و روستایی استان خسارت وارد شد و 790 میلیارد ریال کمک هزینه ای و تملک دارایی و 2 هزار و 830 میلیارد ریال تسهیلات برای تعمیر و بازسازی مسکن شهری و روستایی مصوب شد.
وی با اشاره به اعتبار تسهیلاتی 100 میلیارد ریال برای احیای کسب و کار زلزله زدگان این استان گفت: این اعتبار از محل منابع صندوق کارآفرینی امید برای احیای کسب و کارهای زلزله زدگان تخصیص یافت که بخشی از آن هنوز جذب نشده است.
وی از تخصیص اعتبار برای سد گلمندره خبر داد و افزود: برای این پروژه یکهزار و 60 میلیارد ریال اعتبار مصوب شد که امید می رود این سد تا پایان سال 98 برای آبگیری آماده شود.
استاندار خراسان شمالی همچنین از سرمایه گذاری آستان قدس رضوی برای ایجاد درمانگاه خیریه در استان خبر داد و افزود: پیش از این نیز آستان قدس برای احیای قنوات این استان وارد عرصه شده است.
پیگیری برای برقراری پروازهای شرکت آسمان در فرودگاه بجنورد، ایجاد مرکز توانبخشی، ایجاد درمانگاه، ارتقای خدمات اورژانس اجتماعی، افزایش سهم بیمه قالیبافان و کمک به آسیب دیدگان از سیلاب چند روز گذشته از جمله درخواست های استاندار از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این سفر بود.
7185/ 6042
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.