اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، علی ربیعی روز جمعه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان شمالی اظهار داشت: برای تاخیر ایجاد شده در عملیاتی شدن و اجرای طرحی که به عنوان طرح توسعه پتروشیمی به دست خودم کلنگ خورد، متاسف و ناراحت هستم البته اجرای این طرح مورد درخواست من است و برای ادامه، باید شرکت جدید ایجاد شود.
وی افزود: این طرح در زمان کلنگ زنی هم، مخالفان زیاد داشت و حتی افرادی درون وزارتخانه با آن مخالف بودند اما طرح کلنگ خورد و اکنون در صورتی که سهامدارن با روی کار آمدن شرکت جدید، پای کار بودند یا نبودند، طرح توسعه باید اجرایی شود.
وی گفت: پیگیری های لازم برای تامین خوراک گاز این طرح نیز از وزارت نفت انجام می شود.

* ۴۰۰ هزار بیکار در روستاها
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به حمایت های دولت از ایجاد و توسعه اشتغال گفت: اکنون ۴۰۰ هزار بیکار در روستاهای سطح کشور وجود دارد که اشتغالزایی برای ۲۰ هزار نفر از این تعداد، هدفگذاری شده است.
ربیعی گفت: هدف ما تنها پرداخت تسهلات نیست بلکه رویکرد باید ایجاد زنجیره و کمک به بازار باشد.
وی اظهار داشت: برای اجرای طرح های اشتغال فراگیر 200 هزار میلیارد ریال اعتبار منظور شده است که این اعتبار تسهیلاتی گامی موثر برای توسعه اشتغال است.
وی خاطرنشان کرد: سهم استان از این رقم 200 میلیارد ریال است البته در صورت موفقیت در جذب، این میزان افزایش می یابد.

* مهاجر فرست بودن به معنای توسعه نیافتگی نیست
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به گلایه های رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه این استان مهاجر فرست شده است گفت: این موضوع صرفا به علت مسائل اقتصادی نبوده و به این معنا نیست که توسعه ای نبوده بلکه علل مختلفی در آن تاثیر دارد.
ربیعی درباره کاهش شمار کارفرمایان در سطح کشور گفت: کشور در هفت، هشت سال گذشته با رکود شدید اقتصاد روبه رو بود که آثار رکود در سه سال خودنمایی می کند و اکنون نسبت کارآفرینی و کارفرمایی به شاغلان بیش از 3 درصد است.
وی با تاکید بر اینکه باید برای توسعه اشتغال و رفع مشکلات، گره های کوچک باز شوند گفت: هر چند طرح ها و پروژه های بزرگ در ایجاد اشتغال موثر است اما باید توجه داشت که پروژه های کوچک می تواند زمینه اشتغال گسترده را فراهم کند و طرح های بزرگ به تنهایی نمی تواند اهداف توسعه را محقق کند.

* خراسان شمالی نیازمند کانون توسعه
ربیعی در بخش دیگر سخنان خود وجود کانون توسعه را از ملزومات توسعه عنوان کرد و گفت: این استان برای توسعه یک کانون نیاز دارد، کانونی که با مدارا توسعه را دنبال کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه هیچ استانی بدون کانون توسعه رشد نیافته است گفت: این استان ظرفیت های فراوان دارد و از نمایندگان درخواست می کنم که در کنار استاندار از این ظرفیت ها استفاده کنند.
پیگیری برای ایجاد مرکز توانبخشی، ایجاد درمانگاه، ارتقای خدمات اورژانس اجتماعی، افزایش سهم بیمه قالیبافان و کمک به آسیب دیدگان از سیلاب چند روز گذشته از قول های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این سفر بود.
7185/ 6042
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.