اخبار مرتبط

رضا استاجی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این افراد به علت ناتوانی در پرداخت بدهی های غیر کلاهبرداری، مهریه و دیه و سایر موارد در زندان های این استان تحمل حبس می کنند و در این ماه مبارک چشم کمک به نیکوکاران دارند.
وی افزود: هیات امنای ستاد دیه به ریاست رئیس کل دادگستری استان و دبیری مدیر کل زندان ها واقدامات تامینی و تربیتی آماده برگزاری جشن های گلریزان در شهرستانها است و هم اکنون برای جلب مشارکت مردمی و کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در تکاپو است.
وی بر مشارکت نیکوکاران در آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد تاکید کرد و گفت: مشارکت نیکوکاران می تواند، موجب آزادی آنان در ماه مبارک رمضان شود.
استاجی اظهار کرد: برای آزادی زندانیان از محل کمک های خیران، اعطای تسهیلات بانکی قرض الحسنه، اعتبار ستاد دیه و رضایت شکات در بخشی از دیه تامین می شود.
استاجی افزود: نیکوکاران می توانند کمک های نقدی خود برای رهایی زندانیان جرایم غیرعمد را به شماره حساب 88888 نزد بانک تجارت به نام ستاد رسیدگی به امور دیه و کمک به آزادی زندانیان خراسان شمالی واریز کنند.
هم اکنون در مراکز این استان حدود دو هزار زندانی محبوس هستند.
متوسط نرخ زندانی در استان خراسان شمالی به ازای هر 100 هزار نفر 233 مددجو است که این میانگین در کشور 269 نفر است.
به گفته مسئولان مربوط جمعیت کیفری این استان در زندان ها به کمتر 2 هزار نفر کاهش پیدا کرده است این در حالی است که در سال های گذشته 2 هزارو 500 زندانی در استان داشتیم.
هم اکنون پنج مرکز نگهداری مددجویان در این استان وجود دارد که از مجموع این تعداد در هر یک از شهرستان های بجنورد، شیروان و یک اسفراین یک زندان وجود دارد و یک کانون اصلاح تربیت و یک بازداشتگاه نیز در بجنورد مرکز استان خراسان شمالی واقع است.
3007/ 6042/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.