اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمدرضا صالحی چهارشنبه شب در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهار کرد: افزایش مطالبات بانک ها یک دغدغه برای استان است اما برخی مشکلات بازمانده از گذشته است.
وی با بیان اینکه نسبت مصارف به منابع بانک های استان در سال های اخیر روند کاهش داشته است گفت: در سال 94 نسبت مصارف به منابع بانک های استان 126 درصد بود که این رقم در سال 96 به 120 درصد و در سال گذشته به 114 درصد رسیده است.
صالحی افزود: نسبت مصارف به منابع استان در دوره مدیریت من از طرق مختلف بهبود یافته است و در این مدت با همکاری و تعامل و هم افزایی تلاش داشته ایم که وضعیت مطالبات بانک ها بهتر شود.
استاندار خراسان شمالی گفت: اکنون بخش زیادی از منابع بخش خصوصی و صنایع بزرگ به خارج استان می رود البته ما نمی توانیم بخش خصوصی را موظف کنیم که منابع را در داخل استان هزینه کنند و در این باره باید نمایندگان مجلس هم حمایت داشته باشند.

* انتقاد از نطق نماینده
صالحی در بخش دیگر از سخنان خود از سخنان ایراد شده در نطق پیش از دستور رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی انتقاد کرد و گفت: این بی انصافی است که عنوان شود هیچ کاری در این استان انجام نشده است.

* وزیر کار به خراسان شمالی سفر می کند
استاندار خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود به سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان اشاره کرد و گفت: آقای ربیعی فردا، جمعه در نشست های مختلف استان حضور می یابد.
آقای ربیعی جانشین فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی استان فردا در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی شرکت می کند و به لحاظ اهمیت این نشست، مرخصی و ماموریت های اعضای ستاد لغو شده است.
وی در بخش دیگر سخنان خود به لزوم سرعت دادن به اجرای طرح های آبیاری نوین و آبیاری تحت فشار در زمین های کشاورزی تاکید و اظهار کرد: بر اساس اعلام وزیر جهاد کشاورزی، هیچ گونه محدودیتی برای پرداخت تسهیلات اجرای طرح های آبیاری نوین وجود ندارد.
استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: این امر وظیفه و رسالت سازمان جهاد کشاورزی استان را بیشتر می کند و باید تلاش کنیم تا امسال شاهد جهش خوبی در زمینه تجهیز زمین های کشاورزی به سامانه های نوین آبیاری باشیم.
7185/ 6042
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.