اخبار مرتبط

بهروز جعفری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: جهاد کشاورزی استان تاکنون در این زمینه گزارشی از حمله پرندگان به مزارع را به محیط زیست ارائه نکرده است.
وی با اشاره به انتشار خبری مبنی بر اینکه پرندگان به مزارع کلزا در استان حمله و به آن خسارت وارد کرده اند گفت: این مشکل به اداره کل محیط زیست استان گزارش نشده و اکنون برای ما مشخص نیست که این پرندگان چه گونه ای هستند.
وی افزود: بعضا حضور حمله گونه برخی گونه پرندگان ناشی از افزایش جمعیت است در صورتی که گزارش ها بموقع به دست ما برسد بررسی بیشتری از میزان افزایش جمعیت و اینکه این افزایش، متعارف و یا غیر متعارف است انجام می شود.
رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست خراسان شمالی گفت: از جهاد کشاورزی انتظار می رود گزارش های اینچنین را بموقع به محیط زیست ارائه دهد.
پیش از این، مدیر جهاد کشاورزی شیروان از هجوم پرندگان به مزارع دانه روغنی کلزای این شهرستان خبر داده و گفته بود: پرندگان به مزارع کلزا خسارت وارد کردند به طوریکه 113 هکتار از کشتزارهای این محصول از بین رفته است.
رمضان امان زاده با بیان اینکه کلزای پاییزه در سطح 289 هکتار از اراضی این شهرستان کشت شد گفت: هم اکنون از این سطح بخاطر هجوم پرندگان و خسارت آنها به مزارع، 176هکتار قابل برداشت است.
7185/ 6042
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.