اخبار مرتبط

هادی سعادت طلب یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: اکنون 22 واحد اقامتی شامل هتل و مهمانپذیر و 40 واحد پذیرایی بین راهی نیز در خراسان شمالی فعال هستند.
سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی بدون اشاره به میزان اعتبار مورد نیاز برای مهمانپذیرهای فرسوده استان گفت: تجهیز و تعمیر واحدهای پذیرایی بین راهی استان بیش از 40 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
وی گفت: تعدادی از واحدهای پذیرایی بین راهی برای تجهیز و تعمیر به بانک سینا، صندوق کارآفرینی امید و صندوق توسعه ملی برای اخذ تسهیلات معرفی شده اند اما به علت نداشتن توانایی در ارائه ضمانت نامه معتبر به بانک، هیچ یک موفق به اخذ تسهیلات نشده اند.
سعادت طلب با بین اینکه تاکنون 50 پرونده برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی شده است، اظهارکرد: از این تعداد فقط یک نفر موفق به تهیه مدارک لازم برای اخذ وام شده اما هنوز تسهیلات نگرفته است.
وی از بانک های عامل درخواست کرد که در روند ارائه تسهیلات به افراد متقاضی همکاری لازم را داشته باشند و گفت: این موضوع در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید نیز مطرح شد اما بانک ها با توجه به قوانینی که دارند، اختیارات زیادی در این زمینه ندارند.
وی در ادامه با ذکر اینکه بیشتر واحدهای پذیرایی بین راهی استان در حاشیه جاده قرار دارند افزود: اداره کل راه و شهرسازی نیز به علت دوبانده شدن محور آشخانه به دوراهی دشت اجازه کوچکترین تعمیرات را به این واحدها نمی دهد.
سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی اظهارکرد: اکنون 26 دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در استان فعالیت دارند و حدود یک یا دو ماه آینده نیز دفتر مسافرتی در شهرستان راز و جرگلان افتتاح خواهد شد.
بیش از یکهزار و 200 اثر تاریخی در خراسان شمالی شناسایی شده که 583 اثر آن به ثبت رسیده است.
اخبار خراسان شمالی را در کانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.