اخبار مرتبط

حسین عظیمی چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: حوادث طبیعی 540 میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی وارد کرده است که 180 میلیارد ریال از این رقم مربوط به خسارت های حادثه زلزله 23 اردیبهشت ماه و 360 میلیارد ریال مربوط به سایر حادثه ها است.
وی افزود: میزان خسارت های وارد شده به تاسیسات زیر بنایی استان در سال گذشته 600 میلیارد ریال به ثبت رسیده است که 470 میلیارد ریال از این رقم مربوط به خسارت های زلزله اردیبهشت ماه و 130 میلیارد ریال مربوط به سایر حادثه های طبیعی است.
وی خاطرنشان کرد: این میزان خسارت وارد شده به تاسیسات زیربنایی ناشی از وقوع زلزله مربوط به زیرساخت ها است و خسارت منازل مسکونی را شامل نمی شود.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی در باره تامین اعتبار برای جبران خسارت های حوادث طبیعی در استان گفت: در سال 95، 220 میلیارد ریال اعتبار در این باره مصوب شد اما به دست نرسید و بر این اساس در سال 96، این مصوبه احیا شد.
عظیمی خاطرنشان کرد: برای جبران خسارت 470 میلیارد ریالی زلزله به تاسیسات زیربنایی 150 میلیارد ریال مصوب شد که از این رقم نیز تنها 65 میلیارد ریال به دست رسید.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی اظهار کرد: برای جذب مابقی اعتبارات باید مصوبه احیا شود و در هیات دولت مورد توافق قرار گیرد.
به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام مسئولان در این استان، در زلزله 23 اردیبهشت ماه پارسال، بیش از 14 هزار و 500 واحد مسکونی در 77 روستا و 2شهر استان خسارت دید.
7185/6042
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.