اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی چهارشنبه در دیدار هنرمندان و کارکنان حوزه هنری استان با وی، ایستادگی ملت ایران در برابر دشمنان نظام را نمونه ای از هنر دانست.
وی همچنین گفت: شهدا هنرمندانه ترین صحنه را در تاریخ رقم زدند، کسی که از مال، فرزند و دارایی اش در دنیا بگذرد و به سوی خداوند متعال قدم بردارد، نوعی هنر است.
وی درباره شهید آوینی اظهارکرد: این شهید هنرمند و مرد علم و عمل بود و آنچه را که باور داشت در عمل تجربه کرد که می شود از این آرمان های قشنگش تابلویی زیبا برای تاریخ ساخت.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی افزود: باید با پیروی از این ابرمردها، ابرقدرتها و دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران را به ذلت کشاند.
وی با بیان اینکه شهدا صحنه های هنرمندانه خوبی را در تاریخ به نمایش گذاشتند، گفت: دلیل ماندگاری حادثه کربلا و روز عاشورا در تاریخ این است که هنرمندان با بهترین نیت و در قالب های مختلف مانند شعر، نثر، تئاتر و تعزیه خوانی از این حادثه تاریخی صیانت کردند و بهترین راه برای پیام ماندگار، حفظ آن در قالب هنر است.
حجت الاسلام یعقوبی اضافه کرد: هنر کار هدفمند، تاثیرگذار و تعالی بخش است.
وی با اشاره به شهادت امام موسی الکاظم(ع) گفت: قرآن یکی از جلوه های هنر انسان را کظم الغیظ می داند، هنرمند راستین کسی است که به هنگام عصبانیت بر حشم خود غلبه کندو سخن ناحق نگوید.
وی گفت: بنابه فرموده امام باقر (ع) انسان های خوب مثل قطره باران هستند و هر جا ببارند سراسر رحمت و نشاط است اما انسان های مضر در جامعه مانند ملخ سیری ناپذیر هستند و از تخریب خوششان می آید، استکبار جهانی نیز امروز همچون ملخ از ظلم به ملت مظلوم و قتل کودکان لذت می برد.
وحید نمازی رئیس حوزه هنری خراسان شمالی نیز در این جلسه با بیان اینکه باید به هنر انقلاب اسلامی به عنوان مولود انقلاب بپردازیم گفت: اکنون هنر انقلاب اسلامی با همت هنرمندان جایگاه خوبی در سطح کشور و استان پیدا کرده است.
وی افزود: نباید هنر انقلاب را نادیده گرفت، هنر انقلاب هنر انکارنشدنی است، امروز پرفروش ترین کتاب ها در حوزه انقلاب مطرح است .
رئیس حوزه هنری خراسان شمالی گفت: اکنون در استان حدود 700 هنرمند در رشته های مختلف فعالیت دارند.
اخبار خراسان شمالی را در کانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.