اخبار مرتبط

حمید رمضانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: پیش بینی می شود تا پایان امسال بیش از 6 میلیون قطعه جوجه ریزی در مرغداری های استان انجام شود.
وی در ادامه گفت: استفاده از هورمون در صنعت پرورش طیور علمی، اقتصادی و منطقی نیست و این یک اصطلاح غلطی است که در بین مردم رواج یافته، آنچه که سبب افزایش راندمان ضریب تولید شده، موضوع انجام اصلاح نژاد در صنعت پرورش طیوراست.
رمضانی افزود: دغدغه مصرف کننده شاید مصرف آنتی بیوتیک در جیره غذایی طیور باشد که یکی از عوارض مهم آن ایجاد مقاومت آنتی بیوتیکی در مصرف کنندگان است که این مهم نیز توسط اداره کل دامپزشکی استان کنترل می شود.
وی با تاکید براینکه در طول دوره پرورش هیچ گونه آنتی بیوتیکی استفاده نمی شود گفت: در پایان دوران پرورش طیور از مرغداری ها اقدام به نمونه برداری می شود و در صورت تشخیص استفاده از آنتی بیوتیک، اجازه عرضه به بازار داده نمی شود.
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی اظهارکرد: اکنون مرغداران به پرورش مرغ بدون آنتی بیوتیک تمایل بیشتری دارند و خوشبختانه در این زمینه بسترهای لازم فراهم شده است.
وی تعداد مرغداری های خراسان شمالی را نزدیک به 80 واحد عنوان کرد و افزود: اکنون دو واحد مرغداری برای تولید مرغ بدون آنتی بیوتیک در استان فعالیت دارند اما تعداد این واحد ها موقت اند و امکان دارد برخی مواقع به سه واحد و یا بیشتر هم برسند.
استان خراسان شمالی 863 هزار نفر جمعیت دارد که مصرف سرانه گوشت مرغ در استان 16 کیلوگرم بوده و در کشور بین 19 تا 20 کیلوگرم است.
اخبار خراسان شمالی را در کانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.