اخبار مرتبط

علی اکبری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: این میزان اعتبار معادل 55 تا 60 هزار میلیارد ریال است که در مجلس برای رونق کسب و کار و ایجاد اشتغال مصوب شد و دولت در این خصوص آیین نامه تهیه می کند که به بانک ها ابلاغ کند.
وی بانک عامل این طرح را صندوق کار آفرینی امید عنوان کرد و افزود: به دلیل اینکه تسهیلات این میزان اعتبار صفر درصد است بانک ها نیز مکلف شده اند به همین میزان اعتبار که شامل 60 هزار میلیارد ریال است، اضافه کنند.
وی با بیان اینکه در مجموع 120 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد اشتغال در فعالیت های روستایی اختصاص یافت افزود: امیدوار هستیم که در حوزه اشتغال در سطح کشور تحولی ایجاد و بخشی از مشکلات مردم در این خصوص برطرف شود.
وی گفت: سود متوسط این تسهیلات به طور میانگین ٦ درصد است و از اول مهر ماه مرحله اجرایی این طرح آغاز می‌شود و هم اکنون همه مناطق و استان‌ها آمادگی خود را اعلام کرده‌اند.
اکبری افزود: بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید در پنج سال آینده در هر سال باید٣٨٠ هزار شغل ایجاد شود.
رئیس کمسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: با اجرای این طرح امیدواریم کمتر از گذشته شاهد مهاجرت روستاییان به شهر‌ها و حاشیه نشینی در سطح کلان شهر‌ها باشیم.
وی با بیان اینکه بازپرداخت این تسهیلات ٦ ساله، دوره تخصیص ١ ساله و سود با نرخ میانگین ٦ درصد است اظهار کرد: زمانبندی و نحوه تزریق تدریجی منابع طبق آیین نامه قانون است و ظرف 2 ماه آینده انجام می‌شود.
اخبار خراسان شمالی را در کانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.