اخبار مرتبط

محمدرضا فیاض روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: باید با تحریک تقاضا، میزان نیاز در مردم بیشتر شود و با افزایش تقاضا، تولید رونق داشته باشد.
معاون توسعه منابع استان‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره ای به میزان احتمالی کالاهای موجود در واحدهای تولیدی و صنعتی کشور نکرد.
وی در باره تعداد واحدهای فعال شده کشور در سال گذشته هم گفت: در این سال 22هزار واحد صنعتی راکد و یا واحدهایی که دچار مشکل شده بودند و با ظرفیت کامل فعالیت نداشتند، احیا شدند.
وی خاطرنشان کرد: امسال نیز 30 هزار واحد تعطیل و یا واحدهایی که با ظرفیت کامل فعالیت ندارند، احیا می شوند.
معاون توسعه منابع استان‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگر سخنان خود به آغاز پروژ عملیات برداشت اطلاعات ژئوفیزیک هوایی خراسان شمالی گفت: یکی از اولویت های دولت دوازدهم توسعه اقتصادی بخش معدن است و در این زمینه خراسان شمالی نیز از استان های اولویت دار است.
فیاض اظهار کرد: 2 پهنه معدنی این استان که شامل سراسر استان است با داده ها و اطلاعات بالگرد، مورد رصد و مطالعه قرار می گیرد و این نخستین قدم برای شناسای و راستی آزمایی قابلیت های معدنی و اکتشاف معدن است.
وی تصریح کرد: پس از انجام بررسی‌ها، میزان صرفه اقتصادی معادن موجود، اقدامات لازم برای اکتشاف و بهره‌برداری محصولات معدنی ایجاد می‌شود.
وی افزود: بالگردی که سازمان زمین شناسی فراهم کرده است، مجهز به آخرین روش های نقشه برداری عمقی و عرضی است و قابلیت شناسایی 300 تا 500 متر عمق زمین را دارد.
اخبار خراسان شمالی را در کانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.