اخبار مرتبط

حسین جوان شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه هم اکنون مشکل کمبود آب آشامیدینی در روستای پیره و جنگاه مرتفع شده است اظهار کرد: ساکنان این 2 روستا با تانکر آبرسانی می شدند اما با اقدامات انجام شده برای حل مشکل، دیگر نیازی به آبرسانی سیار در این روستاها وجود ندارد.
وی گفت: برای حل مشکل تامین آب در این 2 روستا، هشت کیلومتر خط انتقال آب، پنج کیلومتر شبکه توزیع و 500 متر شبکه برق اجرا و 2 مخزن ذخیره آب نیز ساخته شده است.
جوان افزود: همچنین برای حل مشکل تامین آب آشامیدنی دو روستای پیره و جنگاه در قوشخانه شیروان نیز یک حلقه چاه نیز حفر و تجهیز شده است.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان شیروان گفت: برای تامین آب آشامیدنی پایدار مورد نیاز ساکنان روستاهای پیره و جنگاه، آبرسانی از مجتمع زیدر-سرانی در دست پیگیری است که خط انتقال آب از این مجتمع تا جنگاه انجام شده است و مابقی اقدامات در دست پیگیری است.
به گفته جوان تعداد انشعابات آب روستایی در این شهرستان 19 هزار و 27 مورد است که هم اکنون 124 روستا این شهرستان با جمعیت 61 هزار و 529 نفر در قالب 14 هزار و 535 خانوار تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی این شهرستان هستند.
شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.
***
سایت ایرنای خراسان شمالی به نشانی http://www.irna.ir/nkhorasan ، کانال تلگرامی به نشانی https://t.me/irnabojnurd و صفحه اختصاصی ایرنای خراسان شمالی هم در اینستاگرام به نشانی ttps://www.instagram.com/irnabojnurd در دسترس همگان است.
هم چنین هموطنان گرامی دیدگاه ها و پیشنهادهای خود را به نشانی https://t.me/irnaBOJ تلگرام کنند.
7186/ 6042 خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سیدحسین قدسی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.