اخبار مرتبط

علی اصغر شریکیان شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اجرای این طرح از سال گذشته اظهار کرد: برای اجرای این میزان طرح باید تسهیلات و امکانات مورد نیاز فراهم شود.
وی با بیان اینکه سال گذشته 680 هکتار توسعه باغ در اراضی شیب دار خراسان شمالی اجرا شده است گفت: بخش عمده این طرح در اراضی شیب دار بجنورد اجرا شده است که انگور، بادام دیم، زالزالک و سایر گونه ها در این طرح قرار می گیرد.
شریکیان افزود: با توجه به ظرفیت های مساعدی که برای توسعه باغ ها در اراضی شیب دار این استان وجود دارد به این وسیله قادر خواهیم بود ضمن حفظ منابع آب و خاک و بهره برداری از نزولات آسمانی با مدیریت های فنی، توسعه متوازن و مطلوبی در باغ های میوه داشته باشیم.
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: یکی از اهداف اقتصاد مقاومتی طی برنامه ششم توسعه استان، توسعه باغ ها در اراضی شیب دار و مستعد می باشد که برنامه ریزی های لازم در حال انجام است که با این عمل علاوه بر پایداری و حفظ منابع خاک، امکان انتقال و تولید فراهم خواهد شد.
خراسان شمالی 344 هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که سالانه بیش از 2 میلیون و 500 هزار تن انواع محصول زراعی، باغی و دامی تولید می شود.
***
سایت ایرنای خراسان شمالی به نشانی http://www.irna.ir/nkhorasan ، کانال تلگرامی به نشانی https://t.me/irnabojnurd و صفحه اختصاصی ایرنای خراسان شمالی هم در اینستاگرام به نشانی ttps://www.instagram.com/irnabojnurd در دسترس همگان است.
هم چنین هموطنان گرامی دیدگاه ها و پیشنهادهای خود را به نشانی https://t.me/irnaBOJ تلگرام کنند.
7186/ 6042 خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سیدحسین قدسی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.