اخبار مرتبط

ساعتی بعد از افطار که می شود خیابان های منتهی به خانه والیبال و سالن فوتسال شهر پرتردد وشلوغ می شود، عده ای کوله پشتی و کیف ورزشی به دوش و عده ای با کیسه های پر ازتخمه راهی این فضاها می شوند، این هم از برکات ماه رمضان است که چراغ بعضی سالن های ورزشی تا نزدیک سحر روشن می ماند.
همزمانی برگزاری مسابقات جام رمضان با رقابت های لیگ جهانی والیبال و تب وتاب آن، مزید بر علت شده تا جوانان و نوجوانان با انگیزه بیشتری در این رقابت ها حضور پیدا کنند
ورزشکاران وعلاقه مندان ورزش این شب وروزها دغدغه زیادی پیدا کرده اند کنار این قشر، افراد دیگری هم هستند که پای ثابت این رقابت ها شدند، آنهم واژه نام آشنای حامیان مالی ورزش هستند، واژه نام آشنایی که فصل های زیادی به ورزش روی خوش نشان نمی دهند اما هرجا که همسو با ورزش می شوند، لحظه های خوبی را رقم می زنند و بی شک ضروری است علت منقطع بودن این حمایت ها آسیب شناسی شود.
این شب ها به هر سالن ورزشی میزبان برگزاری رقابت های جام رمضان در دو رشته والیبال و فوتسال که پا بگذارید، بنرهای تبلیغاتی را مشاهده خواهید کرد از فروشگاه، شرکت، واحدهای صنعتی و... که به حمایت از یک تیم قد علم کرده و فعال اقتصادی آن همراه ورزشکاران در سالن حضور می یابد و علاوه بر حمایت مالی، حضورش هم جذابیت هایی به این حوزه می بخشد.
بی شک داغ شدن تنور این رقابت ها به نفس تماشاچی و حمایت فعالان اقتصادی است چراکه همه براین باوریم که بی مایه ، فطیر است.
هر چند هنوز این رویه که فعالان اقتصادی با استفاده از ظرفیت ورزش در کنار افزایش سود خود به این حوزه هم رونق بیشتری ببخشند در استان ما و به تبع آن در شهرستان های استان کم تر باب است اما همین بارقه های امید در رقابت هایی مثل جام رمضان، جام دهه فجر، اگر پیگیری شود شاید به توان به آینده ورزش، بویژه در شهرستان های کوچکتر امیدوار شد.
یکی از ورزشکاران حاضر در جام رمضان در رشته والیبال فاروج گفت: برگزاری رقابت های منسجم، برنامه ریزی شده همیشه برای ورزشکاران انگیزه بخش بوده اما، این رقابت ها در شهرهای کوچک معمولا محدود به مناسبت ها است.
رضا معمارزاده افزود: در همه فعالیت ها پای پول در میان است وقتی اعتباری نباشد نمی توان امیدوار به گرد هم آوردن چند تیم و برگزاری رقابت مناسب بود.
وی گفت: حامیان مالی رقابت های ورزشی، بازوی حرکتی این حوزه هستند واگر این شب ها در سطح سالن های ورزشی شهر شاهد حضور تماشاگر و ورزشکاران هستیم به همت دلسوزان ورزش است.
وی افزود: حضور تیم ها با لباس های یک دست، داوران توانمند، ورزشکاران آماده، همان چیزی است که یک رقابت ورزشی می طلبد.
ورزشکار دیگری گفت: بسیاری از ورزشکاران به همین جام های مقطعی دلخوش شده اند.
علی حاجی پور افزود: رقابت های ورزشی با توجه به حضور قشر جوان ونوجوان، وزنه مناسبی برای فعالیت های تبلیغی است و فعالان اقتصادی به این ظرفیت نگاه پر رنگی نداشتند.
وی گفت: حمایت از یک رشته ورزشی، فقط تقویت چند جوان نیست بلکه در سلامت جامعه، رونق اقتصاد، معرفی توانمندی واحدهای اقتصادی، انگیزه بخشی برای حضور جوانان درفعالیت های آن حوزه و... می تواند اثر گذار باشد.
وی افزود: همراهی اقتصاد و ورزش به نفع هر دو بخش است و باید به این مشارکت ها با دید تخصصی تر نگاه و برنامه ریزی شود.
این ورزشکار یادآورشد: در صورتی می توان تیم های توانمندی به رقابت های مختلف اعزام کرد که آموزش و تمرین لازم طی زمان های غیر برگزاری رقابت ها انجام شده باشد واین بخش حلقه مفقوده ورزش بویژه در شهرستان های کوچک است.
وی افزود: باید دید چرا این حمایت ها محدود به رقابت های مناسبتی می شود.
کمک به نشاط جوانان، آموزش اصولی رشته های ورزشی، هدف حمایت های مالی از تیم های ورزشی
یکی از حامیان مالی تیم های والیبال شرکت کننده در جام رمضان گفت: سال اول، به اصرار یکی از نیروهای زیر مجموعه ام ، از تیم ورزشی که شامل چند جوان شهرستان بود حمایت کردم.
مراتی افزود: شور و شوق جوان ها از یک سو، همتشان برای رسیدن به پیروزی از سوی دیگر زمینه ساز ماندگاریم در این حوزه شد.
وی گفت: در کنار حمایت مالی، از فرصت های تبلغاتی برای معرفی واحدی که در آن فعالیت می کنم هم استفاده کرده ام اما بیشترین عامل استمرار حمایت های مالی، جذابیت های رقابت های ورزشی بوده است.
یکی دیگر از حامیان مالی جام رمضان رشته والیبال شهرستان هم گفت: به پیشنهاد یکی از دوستان وارد این حیطه شدم و برای کمک به ارتقا ورزش حمایت های مالی را از تیم های نونهالان شروع کردم ودر حال حاضر حامی رشته والیبال در رده های سنی مختلف هستم .
نقدی که مدیر یک شرکت پخش است افزود: در همه بخش ها از تیم نونهالان حمایت می کنم تا این ورزشکاران مدارج بالاتر این رشته را طی کنند وافتخار آفرین برای شهرستان باشند.
وی گفت: از ظرفیت ورزش برای معرفی حوزه کار اقتصادیم هم در قالب استفاده از نام شرکت بر روی لباس ورزشکاران، پیامک های تبلیغاتی، نصب بنر، ارائه کالاهای تبلیغاتی و... استفاده کرده ام.
این حامی ورزشی افزود: بیشتر ین عامل انگیزه بخش برای استمرار فعالیتم در این حوزه، شوق و شور کودکان ونونهالان در رقابت های ورزشی و برنامه های آموزشی است.
وی گفت: حمایت ها را محدود به زمان برگزاری رقابت های ورزشی همچون جام رمضان نکرده ایم و در طی سال و برنامه های آموزشی هم از تیم نونهالان حمایت می کنیم.

ورزشکاران ومردم از جام های ورزشی استقبال خوبی دارند
رئیس هیات والبیال شهرستان فاروج گفت: شهرستان فاروج هرساله اقدام به برگزاری رقابت های جام رمضان می کند که معمولا استقبال خوبی از سوی تیم های شهرستان های خراسان رضوی وشمالی از آن می شود.
علی کوهستانی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در جام رمضان امسال 10 تیم از شهرستان های مشهد، بجنورد، شیروان، قوچان ، فاروج و حومه در این رقابت ها حضور یافتند که نکته مثبت امسال این رقابت ها، حضور بازیکنان مطرح لیگ برتر کشور در بعضی تیم های شرکت کننده است.
وی با اشاره به اینکه این رقابت ها در دو گروه 5 تیمی با هفته ای 14 بازی در خانه والیبال شهید حسین پور فاروج در حال برگزاری است گفت: 5 حامی مالی بومی، از تیم های شرکت کننده شهرستان در این رقابت ها حمایت می کنند .
حامیان مالی رشته های ورزشی را پر رونق می کنند
رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان فاروج هم در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: فاروج تنها شهرستان استان بعد از بجنورد است که رقابت های والیبال و فوتسال جام رمضان را برگزار می کند.
علی اکبر کیوان اظهار داشت: مسابقات فوتسال جام رمضان با حضور 13 تیم در محل سالن شهید فرهادی فاروج در حال برگزاری است.
وی افزود: علاوه بر شهر فاروج این رقابت ها در شهر تیتکانلو باحضور هشت تیم وبه صورت دوره ای در سالن پهلوان رحمانی شهر تیتکانلو برگزار و در پایان نیز چهار تیم اول بصورت ضربدری با هم به رقابت پرداختند.
وی گفت: در پایان این رقابت ها، تیم خشکبار چمنی و تیم شورای شهردر جایگاه نخست ودوم قرار گرفتند.
کیوان با اشاره به فعال بودن روستای خرق از توابع شهرستان فاروج در برنامه های ورزشی افزود: با توجه به بعد مسافت 60 کیلو متری این روستا از فاروج؛ جام رمضان والیبال در این روستا با حضور 7 تیم از تیم از روستاهای همجوار خرق از شهرستان های اسفراین و فاروج در محل سالن ورزشی شهدای خرق در شب های ماه رمضان حال برگزاری است.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان با اشاره به اینکه این حامیان مالی تیم ها، نقش موثری در حضور ورزشکاران در این رقابت ها داشته اند گفت : در بعضی تیم ها با توجه به بضاعت مالی کم ورزشکاران جوان، هزینه ورودی تیم ها( برای والیبال 4 میلیون ریال وبرای فوتسال 2 میلیون ریال) را نیز حامیان مالی در کنار تامین لباس و هزینه های جذب ورزشکاران کمکی پرداخت کرده اند.
کیوان افزود: جذب حامی مالی برای ورزش در شهرستان کوچک کار راحتی نیست چراکه هنوز فعالان حوزه اقتصادی، منافع این مشارکت را به شدت و حدت شهرهای بزرگتر ندیدند.

وی گفت: با توجه به مشارکت حامیان مالی شهرستان در جام دهه فجر و رمضان، قدرت مانور به این فعالان در این رقابت ها داده شده است تا با شناخت نقش و جایگاه ومنافع خود، در اعتلای ورزش مساعدت بیشتری داشته باشند.
کیوان افزود: معرفی شدن فعالان اقتصادی در ادامه روند فعالیت آنان در حوزه اداری هم کمک بزرگی است اما هنوز ثمرات این معرفی شدن برای فعالان این بخش در شهرستان با توجه به نوپا بودن این فعالیت ها دیده نشده است و همه متولیان برای قوت یافتن این حرکت ها باید اهتمام کنند.
شهرستان فاروج به لحاظ سرانه فضای ورزشی در ردیف 10 شهرستان برتر کشور قرار دارد.
*** سایت خبرگزاری جمهوری اسلامی خراسان شمالی به نشانی http://www.irna.ir/nkhorasan و کانال تلگرامی این خبرگزاری به نشانی https://t.me/irnabojnurd در دسترس افراد برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای استان است.
نشانی ایرنای خراسان شمالی در اینستاگرام هم https://www.instagram.com/irnabojnurd است.
همچنین مردم می توانند دیدگاه ها و پیشنهادهای خود را به نشانی https://t.me/irnaBOJ تگرام کنند.
7187/ 6042 گزارش از: مرضیه مهربان انتشاردهنده: سیدحسین قدسی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.