اخبار مرتبط

علی بیات در حاشیه سفر امروز هیات 12 نفره تجاری و سرمایه گذاری کشور آلمان به خراسان شمالی در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: کارشناسان و
متخصصان این شرکت وارد کشور خواهند شد و اولویت ساخت نیز در بجنورد مرکز استان خراسان شمالی است.
به گزارش ایرنا شرکت CLASS یک شرکت تولید ماشین آلات کشاورزی می باشد که از سال 1913 تاسیس شده و شروع به کار کرده است، سری محصولات این شرکت شامل کمباین های برداشت محصول، جمع آوری علوفه، ماشین شخمزن، ماشین چمن زنی، چنگک، کیکر و دیگر ماشین آلات برداشت می باشد.
بیات که عضو کنسرسیوم بین آلمان، اتریش و هلدینگ بیات و کنسرسیوم زیرساختی و نفتی آلمان، سوئیس و اتریش است اظهار کرد: این شرکت تمامی ماشین آلات بخش کشاورزی را با آخرین مدل و مدرن ترین را در خراسان شمالی تولید خواهد کرد که در دنیا نمونه است.
وی با بیان اینکه این شرکت حرف اول را در دنیا از نظر تولید ماشین آلات بخش کشاورزی دارد افزود: امیدوار هستیم این کارخانه در ایران با اولویت استان خراسان شمالی ایجاد شود.
بیات در بخش دیگری از سخنانش اشاره ای به تبادلات ایران و آلمان کرد و افزود: قبل از انقلاب اولین شریک تجاری آلمان ایران بود اما بعد از پیروزی انقلاب و اعمال تحریم ها روند را کاهش داده بود.
وی افزود: پس از برجام نیز تبادل ایران و آلمان 6 برابر شده است و این روند رو به افزایش نیز است.
بیات با بیان اینکه آلمان با ایران سالانه پنج میلیارد یورو تبادل تجاری داشته است افزود: آلمان سالانه 120 میلیارد یورو کالا در دنیا فروش دارد.

*** سایت خبرگزاری جمهوری اسلامی خراسان شمالی به نشانی http://www.irna.ir/nkhorasan و کانال تلگرامی این خبرگزاری به نشانی https://t.me/irnabojnurd در دسترس افراد برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای استان است.
نشانی ایرنای خراسان شمالی در اینستاگرام هم https://www.instagram.com/irnabojnurd است.
همچنین مردم می توانند دیدگاه ها و پیشنهادهای خود را به نشانی https://t.me/irnaBOJ تگرام کنند.
3007/ 1744 خبرنگار: ربابه صانعی ** انتشار دهنده: علی اصغر افتاده
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.