اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا اسماعیل فکور روز چهارشنبه در همایش ساماندهی آمار های ثبتی استان خراسان شمالی با بیان اینکه تولید اطلاعات مکانی از وظایف ذاتی این سازمان است افزود: باید در این زمینه جدی عمل کنیم تا داده هایی به روز داشته باشیم.
وی با بیان اینکه در استان خراسان شمالی چهار ایستگاه دائمی برای سنجش وضعیت گسل ها، فرونشست ها، رانش و سایر موارد وجود دارد افزود: به دلیل حساسیت چند گسل فعالی که در این استان داریم 6 مورد ایستگاه دائمی دیگر نیز باید ساخته شود که هم اکنون اقدامات اولیه در این خصوص انجام شده است.
این مسئول با بیان اینکه قبل از ساخت شهرک، کارخانه و انتقال زیر ساخت ها باید در خصوص منطقه اطلاعات توپوگرافی کافی و لازم داشته باشیم افزود: باید بودجه و ثروت کشور را در جایی ایجاد کنیم که تا در آینده دچار خسارت مالی و جانی نشویم.
فکور اظهار کرد: بعضا داده های فراوانی نیز در بخش های مختلف وجود دارد اما مدیریت داده ها ضعیف است که در این خصوص باید چاره اندیشی شود و باید با مدیریت صحیح بر داده ها از موازی کاری در این حوزه نیز خودداری شود.
وی بر نقشه برداری، گرفتن اطلاعات و آمار دقیق در خصوص وضعیت استان تاکید کرد و گفت: باید با نقشه برداری از توپوگرافی منطقه اطلاعات گویا شوند و اگر قرار است در منطقه ای که زلزله ای به وقوع پیوسته است امداد رسانی شود، افراد با داشتن اطلاعات بتوانند به سرعت به حادثه دیده ها کمک کنند.
کارشناس ناظر سازمان نقشه برداری کشور گفت: بعضا اطلاعات انبوه وجود دارد، اما تمرکز و تصمیم گیری به موقع نیاز است که این امر در صورتی اتفاق می افتاد که اطلاعات، آمار و داده ها همه با هم لینک و سرجمع شده باشند.
* سایت خبرگزاری جمهوری اسلامی خراسان شمالی به نشانی http://www.irna.ir/nkhorasan و کانال تلگرامی این خبرگزاری به نشانی https://t.me/irnabojnurd در دسترس افراد برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای استان است.
نشانی ایرنای خراسان شمالی در اینستاگرام هم https://www.instagram.com/irnabojnurd است.
همچنین مردم می توانند دیدگاه ها و پیشنهادهای خود را به نشانی https://t.me/irnaBOJ تگرام کنند.
3007/ 6042 خبرنگار: ربابه صانعی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.