اخبار مرتبط

سرهنگ موسی الرضا حیاتی چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: نیروهای یگان حفاظت و منابع طبیعی مانه و سملقان در پی گشت زنی در عرصه های منابع طبیعی موفق به شناسایی متخلفینی که در حال جمع آوری گیاه با ارزش ثعلب از گیاهان کم یاب منطقه خراسان است شدند.
وی با بیان اینکه از متخلفین 2 کیسه گیاه ثعلب به میزان 24 کیلوگرم کشف و ضبط شد گفت: ارزش ریالی و خسارت وارده به این گیاه 20 میلیون ریال می باشد که برای متخلفین پرونده قضایی تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شدند.
سرهنگ حیاتی افزود: در صورت هر گونه مشاهده این گونه تخلفات با متخلفین تصمیم جدی و برخورد قاطع صورت می گیرد.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: از کلیه مرتع داران، بهره برداران، دامداران و اهالی طبیعت دوست انتظار می رود در صورت مشاهده هرگونه بهره برداری غیر اصولی و تجاری توسط افراد سودجو موضوع را به شماره تماس 1504 اطلاع دهند تا اقدامات لازم در این زمینه صورت گیرد.
ثعلب گیاهی دائمی و پیازدار است که گل ها به صورت خوشه ای به رنگ سفید صورتی و ندرتا آبی مایل به بنفش به صورت واژگون بر روی ساقه گل دهنده ی از اواخر فروردین تا اوایل خرداد بر روی گیاه ظاهر می شوند.
برگ های جوان ثعلب دارای نوک پهن تر به همراه لکه های قهوه ای روی سطح برگ است در حالیکه که برگ های قدیمی و اولیه نوک تیز هستند. پیاز کوچک و دارای پوسته ی خارجی و تقریباً صورتی رنگ و گوشت داخلی آن سفید است.
گستره حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی 2 میلیون و 33 هزار و 36 هکتار است که از این وسعت یک میلیون و 400 هزار هکتار مرتع، بیش از 183 هزار هکتار بیابان و 434 هزار و 550 هکتار جنگل است.
7186/ 6042 خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سیدحسین قدسی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.