اخبار مرتبط

معاون فرهنگی و هنری موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س):

به گزارش ایرنا، سید محمد پاکمهر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: زیربناهای فکری بیشتر کشورها در خصوص سیاست خارجی مبتنی بر اقتصاد است اما در کشورمان این حوزه کم رنگ است.
وی افزود: سفیران باید کار اقتصادی کنند و به دنبال رونق اقتصادی باشند، بازار فروش در سایر کشورها فراهم کنند تا انقلاب اقتصادی اتفاق بیافتد.
وی نماد دکتر قالیباف در انتخابات ریاست جمهری، را «ساعت» عنوان کرد و گفت: این امر شعار نیست بلکه در عمل نیز که 12 سال شهردار تهران بوده ثابت کرده است و در کنار هر طرح عمرانی زمان بهره برداری را نیز اعلام می کند.
پاکمهر مهم ترین اولویت و نیاز کشور را بحث اقتصادی دانست و افزود: دکتر قالیباف نیز مهم ترین اولویت خود را رفع مشکل اقتصادی و خارج کردن کشور از رکود عنوان کرده است.
وی با بیان این که هم اکنون با ضعف اشتغال، تولید و صادرات مواجه هستیم و معیشت مردم دارای مشکل شده است، اظهار کرد: هم اکنون مدیریت سنتی جواب نمی دهد، مدیریت باید جهادی باشد.
پاکمهر برنامه های دولت مد نظر قالیباف در راستای رشد اقتصادی را استفاده از ظرفیت گردشگری، صنایع، آی تی، خدمات و سایر موارد عنوان کرد و گفت: متاسفانه صنایع کشور هم اکنون با 40 درصد ظرفیت کار می کنند که باید در این راستا تلاش کنیم تا ظرفیت را افزایش دهیم.
وی در بخش دیگری از سخنانش اشاره ای به اقدام های آقای روحانی در خصوص افزایش یارانه ها کرد و گفت: دولت در آستانه انتخابات یارانه ها را برای قشرهای ضعیف افزایش داده است در حالی که در بودجه 96 هرگونه افزایش ممنوع اعلام شده بود، اگر قرار بر افزایش یارانه های دهک های پایین بود باید از دهک های بالا حذف می شد، متاسفانه خلاف قانون انجام شد.
وی با بیان این که هم اکنون 25 میلیون تن در خط فقر به سر می برند افزود: مردم باید در چه زمینه ای امید داشته باشند؟ در رکود اقتصادی این امید تبدیل به ناامیدی شده است و با شعار کارها درست نمی شود.
وی گفت: آقای قالیباف محکم با برنامه آمده اند، پوششی، مکمل و پشتوانه ای نیامده است، اقای رئیسی و قالیباف هر کدام جداگانه آمده اند و رقابتشان جدی است.
وی به مناظره شفاف آقای قالیباف و رئیسی اشاره کرد و افزود: هر کدام از این نامزدها دارای افکار و برنامه جداگانه ای هستند و در چند روز آینده با توجه به نظرسنجی ها و اقبال عمومی تصمیم خود را خواهند گرفت که بمانند و یا یک نفر کنار برود.
3007/1744// 1175 خبرنگار: ربابه صانعی ** انتشار دهنده: رضا علیمحمدی **انتشاردهنده: علی اصغرافتاده
انتهای پیام

اخبار مرتبط

معاون فرهنگی و هنری موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س):

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.