اخبار مرتبط

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی با اشاره به بازدید بیش از 32هزار نفر از موزه های تاریخی-فرهنگی استان طی چهار ماهه نخست امسال، گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 4 برابری داشته است.

حبیب یزدان پناه در گفت و گو با ایسنا، منطقه خراسان شمالی، اظهارکرد: در چهارماهه نخست سال گذشته، بازدیدکنندگان موزه های استان 6هزار و 557 نفر بودند که در سال جاری، افزایش چهار برابری بازدیدکنندگان را شاهد بودیم.

وی تصریح کرد: در چهارماهه نخست سال جاری، 32 هزار و 158 نفر از موزه های استان بازدید کردند که از این تعداد، 24 هزار و 39 بازدید مربوط به مجموعه فرهنگی تاریخی مفخم بوده است.

وی تصریح کرد: بعد از زلزله سال 96، این مجموعه به مدت یک سال و نیم تعطیل بود اما با تلاشی که انجام گرفت، موزه مردم شناسی سال گذشته مجدد راه اندازی شد که این مهم تأثیر زیادی در افزایش بازدیدها داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی عنوان کرد: در حال حاضر موزه های عمارت مفخم در بجنورد، قلعه جلال الدین گرمه، گرمابه و تاریخ شهر جاجرم، گرمابه و تاریخ شهر فاروج و موزه تاریخ شهر شیروان فعال بوده و 2 موزه نیز با مساحت هزار و 500 متر مربع در آشخانه و اسفراین در دست احداث است.


انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.